Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proc ceny grafickych karet stagnuji/ zdrazuji?

Ahoj, mam cca 2 roky stary komp s grafikou AMD rx 460 4gb, ktera mne tehdy stala cca 3 800,- . Vykonnostne je na tom o cca 10% hure nez Gtx 1050 (resp upgrade z rx 460 na 1050 nema snad vubec smysl) a ta gtx se dnes bezne prodava za 4 a vice tis. Pamatuji si, ze kdyz jsem si za ,,ctyrku,, koupil grafiku, tak za 2 roky jsem si za stejnou cenu koupil znatelne lepsi. A dnes kdyz vidim ceny tech 1050/60/70, tak fakt nemam moc motivaci upgradovat. Cim to je, ze ceny grafik posledni dobou tak stagnuji?
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

je to absencí vývoje, taky tím, že AMD přestalo do značné míry konkurovat nvidii, potížemi s novými výrobními technologiemi (cena, spolehlivost výroby) a v neposlední řadě taky kryptohorečkou - oba výrobci grafik prodali prakticky vše co vyrobili, tudíž potřeba inovací byla upozaděna.

Zlepší se to, ale nejdříve za rok.