Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezapne pc

Dobry den, pocitac sa mi sem tam nezapne a rovnako nezapne ani monitory. Zacne hucat ventilator processora na max otacky a nic dalej sa nedeje.. cierne obrazovky.
Naposledy, som buchol po bedni, ventilator sa zkludnil a nabehol ako mal. Predtym zase pomohlo vytiahnutie usb kabla klavesnice a mysky, a viac nasobny restart.

Vie niekto co je s tym? je to ročná, nova zostava.

No které ? Zas jich tolik není. Všechny,co se dají vyjmout a zkusit dočasně nahradit. Když vědomosti a šikovnost nemáš,tak si pozvi kamaráda (ku) a ve dvou se do toho pusťte. Začněte zdrojem,potom RAMky,HDD,grafickou kartu (třeba je na desce integrovaná),kontrola kabelů. Až tohle absolvuješ,ozvi se.

Možno máš ešte ščot osadený elektrónkami, tie velice radi reagovali na údery, otrasy, aby sa vypelášili zanesené katódy lenivými valenčnými sférami zaspatých elektrónov na vákuovaných elektrónkach vyrobené v podniku Katóda hOlomóc.

Skus práskuť oboma otvorenými dlaňami odrazu z oboch strán súčasne, ale mierne, aby si nepreliačil plechy na bočnici.

Zkus odpojit vše zbytečné (grafiku, disk, periferie) a nabootovat. Jasně, nic nepůjde, ale třeba se dostaneš alespoň do BIOSu. Monitor předtím připoj do jiné zdířky, pokud to tedy tvůj tajný procesor a motherboard umožňuje.

Pokud BIOS naběhne, zkus připojit další věc, disk. Pokud i pak, zkus připojit tu grafiku a přehodit kabel do ní. Při tom možná narazíš na "viníka". Pokud nenaběhne ani v "očesané" sestavě nic, zbývá ti vyzkoušet reset CMOS (vytáhni na pár minut baterku z motherboardu) a pak "sestavu na stole".

pocitac sa mi sem tam nezapne a rovnako nezapne ani monitory. Zacne hucat ventilator processora na max otacky a nic dalej sa nedeje.. cierne obrazovky.Naposledy, som buchol po bedni, ventilator sa zkludnil a nabehol ako mal.

Zatím "neděkuj",když to dělá jen občas.To na závadu v BIOSu nevypadá,ten ránou do bedny nespravíš.Takže budeš možná brzy hledat rady dál a nakonec měnit i ty komponenty.Nebo dál používat to bouchání až do vybouchnutí třeba zdroje.