Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD ryzen 3 1200 nefunguje turbo boost

Dobrý den... Zkoušel jsem se koukat do správce uloh, zkoušel jsem zatěžovy test přes OCCT a všude mám frekvenci 3096MHz.. ale nejde to na 3,4GHz i když je procesor zatížen na 100%... overlocku mi to píše "UNKNOWN"... v biosu jsem zatim jen nastavoval ramky na 3000MHz+-... jinak zatím nic, nevím kam hrábnout... Nevím co udělat aby se to přetaktovalo na ten turbo boost... mužete mi poradit co nastavit aby se to přetaktovalo na TB? diky

včera nová sestava:
GK MSI NVIDIA GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OCV1
MB GIGABYTE s.AM4 AB350-Gaming 3, AMD B350 ,
CPU AMD RYZEN 3 1200 (4core/4T, 3,4GHz, 8MB, socket AM4, 65W ) chladič Wraith Stealth
DIMM ADATA DDR4 XPG Gammix D10, 8GB, 3000MHz, CL16, 1.35V
HD CRUCIAL BX500 SSD 480GB SATA 6Gb/s

Tak obnov nastaveni BIOS a na zadnou RAM prozatim nesahej.
RAM v tomto pripade nech tak jak je, nebo ji nastav na [2666MHz] a spust test znovu. Muzes mi rict ve kterém slotu mas tu RAM osazenou ?

- Nemuzes-li otevrit bocnici, nebo do PC nevidis, tak spust Powershell a zadej :
* Nas hlavne zajima Devicelocator, kde a v které DIMM je osazen. Ale podivame se i na dalsi parametry, jako jejich pracovni frekvence.

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity -autosize

- Nebo vysledek ulozime a najdes ho na tvém disku [C:\poradna.net] . Nasledovne ulozeny vysledek "poradna.txt" zde jen priloz :

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity | Out-File c:\poradna.txt

# Mas-li v BIOS v menu funkci pro Auto Overclocking = "ANO/Yes/On/True" tak :!: "dezaktivovat".

hodil jsem v biosu ty ramky na puvodni hodnotu + jsem stejně musel reinstalovat system a ted když zapnu OCCT(zatěžovy teset) a HWmonitor tak mi to ukazuje Aktualni hodnoty 3096MHz a MAX 3442MHz(ktereho ale nevim kdy jsem dosáhnul)

Tak vidis a uz ti to s trochou stesti a sikovnosti funguje. :-)
# Ta hodnota (TURBO) nebude stale na nejvysi frekvenci [Mhz], ona se AUTOMATICKY zdvyhne podle potreby. Ty nemusis nastavovat nic. Jestli je to tak jak uvadis tak uz by to melo byt v poradku ;-)