Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kapacita baterie po měsíci -0-

Dobrý večer, prosím vás může baterie v mobilu Oukitel C8 po cca měsíci ze dne na den "odejít"?
Mě minulýtýden po dobití na 100% před spaním a ráno po kouknutí na něj zůstalo přes noc 20%
Nyní je tlf stale na nabíječce a dobíjí se dokonce i 4 hodiny. výdrž baterie v mobilu je cca 7hodin
Může to být tou baterii? Dyť mobil e vlastně nový Nabíječky jsem měnil několik, a je to vždy stejné nabíjí cca 4 hodiny a pak během půl dne je baterie na -0-
Děkuji za vaše orpovědi

Mobil jsem objednával přes čínský eshop Ali...

Také by se dalo zkusit napsat prodejci, oni většinou to zboží zpět posílat nechtějí, stačí napsat počet vadných kusů (pokud se už nepřizpůsobili českému trhu a vychytralosti českých zákazníků a je otázka, jestli to tak nepraktikují jen u levnějších položek).
Baterie samozřejmě může odejít jako cokoliv. Pověstná tím byla nokia, setkal jsem se s tím u několika telefonů, že se po poměrně krátké době začla nafukovat a za půl roku byla mrtvá (naštěstí originál nokiácká baterie stojí kolem stovky a u žádného z těch mobilů se to po výměně neopakovalo). Ale bez měření není vědění a bylo by vhodné to nějak změřit, nejdřív naprázdno, to by i vadná baterka měla mít odpovídající napětí (nominálně 3.6V na článek, pokud je to míň, je vybitá, pokud je to nula (méně než řekněme 1.5V) je pravděpodobně mrtvá, u mobilů se poslední roky používá toto napětí, články se spíš řadí paralelně). Jenže baterka v sobě obsahuje taky nějaké ochrany (minimálně na přehřátí a zkrat) a ty pokud zapůsobily, tak je možné, že se nenaměří nic (resetují se připojením k nabíječce). Také můžou být vadné tyto ochrany, i to se stává. Ale pokud baterie nějak funguje, jako vám, tak další měření je už otázkou pro specialisty (bylo by potřeba změřit proud odebíraný telefonem případně kapacitu baterie).

Osobně bych taky doporučil Avacom, bývají kvalitnější než originál, jejich ceny jsou ale mnohdy vyšší než ceny originálů (ne vždy, tam, kde platíte za značku - sony, hp, cannon - jsou třetinové, ale náhrada BL4 do nokie u nich stojí 300 zatímco originál plus mínus 100). Horší je, že u těchto čínských klonů je potřeba hledat baterii podle toho od čeho to ti číňani obkreslili.

Bez ozkouseni to nezjistis, muze to byt jak baterii, tak muze byt zavada v telefonu, budes to asi muset risknout. Kapacitu baterie by ale mohlo jit premerit nejakym merakem. Ted si nejsem jistej, ale u odejite baterie by se myslim melo snizit napeti mezi kontakty +-, takze by to melo jit zmerit i obycejnym voltmetrem, opravte me nekdo, jestli to tak neni.