Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s připojením k síti, prohližeč však jede

Dobrý den, jelikož jsem nenašel ani trochu podobný problém, dávám sem svůj dotaz. Po připojení k wifi hlasí počítač že je wifi bez internetu ale připojena a zabezpečena. Vše jako prohlížeč, stahovaní a hry co potřebuji internet atd jede. Problem nastavá ale win. věcech update nechce pracovat, protože udajne počítač není připojen , tím padem nedochazí k aktualizacím a onedrive to stejne .... sít hlasí jako nepřipojena opravdu nevím kde by mohl být problem, vše začalo pro přistěhovaní do Anglie, počítač, se ale takto začal chovat i v ČR.
zkoušel jsem zakladní věci, jako aktualizovat siťové ovladače, restartovat sít, ale vždy se to chová stejne, nemam žadny specialní antiwir, ktery by to mohlo blokovat.

Za jakýkoliv postřeh budu vděčný

nebylo by špatné začít výpisem konfigurace ... start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ve výpisu bude vidět i typ síťovky, z textu to není moc jasné.

laboroval jsi někdy s nastavením proxy?
používáš nějaký vychytralý antivir, nebo jen defender?
routeru má jak nastavený dns (na wan interface)? pokud se tam nedostaneš, změň dns tvé síťovky na 8.8.8.8 + 8.8.4.4, nebo jiný public dns, jestli se to nezlepší.
používáš nějaké cleanery?

Dekuji, zde je výpis:
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Lenovo-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : F0-76-1C-D3-A1-54
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 10:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : AE-D1-B8-DE-BE-7F
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : AE-D1-B8-DE-B6-7F
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11ac Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 16-02-2F-74-4F-7E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::595e:1d24:9d2f:18a0%27(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.21(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : stýeda 24. ýˇjna 2018 9:31:52
Lease Expires . . . . . . . . . . : sobota 3. listopadu 2018 9:31:52
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 454427183
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-03-00-01-16-02-2F-74-4F-7E
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 194.168.4.100
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Sˇśov‚ pýipojenˇ Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : AC-D1-B8-DE-BE-80
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
s proxy jsem si nikdy nehral, používam jen defender, cleanery nepoužívám. To předposlední otazka je trochu španeská vesnice :/ bohužel všem ostatním jede internet bez problemu.

sorry, něco jsem v první odpovědi editoval a zkomolil to.

nelíbí se mi tvé nastavení dns:

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 194.168.4.100 , 194.168.8.100

to je nějaká atrapa dns místního poskytovatele, s neznámou ne/funkčností.
nahradit to proto některými funkčnějšími public-dns: cloudfare, cisco, google nebo comodo, ale určitě bych se vyhnul ruským serverům yandex.
https://malwaretips.com/threads/dns-spoofability-test-of-some-well-known-public-dns.84117/
dns se na pc nastavuje ve vlastnostech ipv4: https://s23429.pcdn.co/wp-content/uploads/2015/11/use-the-following-dns-server-addresses.png
(otázka je, jak se router nastavil v anglii, nebo jestli bylo něco předvyplněné na pc)

těžko říct co máš za router, ale preventivně bych zakázal i protokol ipv6:
http://www.servispckupka.cz/obrazky/pripojeni_k_internetu/windows_7_nastaveni_tcp_5.png
z té hromady protokolů, co vidíš ve vlastnostech síťového připojení, obvykle potřebuješ jen:
+ klient sítě ms
+ sdílení souborů a tiskáren
+ protokol ipv4
u ostatních zrušit zatržení.

problém je v routeru nebo před ním. právě on ti posílá to nastavení:

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.21(Preferred)
Lease Obtained. . . . . . . . . . : streda 24. rijna 2018 9:31:52
Lease Expires . . . . . . . . . . : sobota 3. listopadu 2018 9:31:52
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 194.168.4.100 , 194.168.8.100

přidělil ti poměrně vysokou ip adresu - buď je na něj připojeno mnoho uživatelů, nebo díky extrémně dlouhému "lease time" v nastavení dhcp udržuje mnoho adres zařízení, které jsou dávno odpojené.

typ routeru ze štítku?
zkus rovnou na vstupu routeru (wan) nastavit některý z těch normálních dns, google je klasika snad i za lamanšským kanálem.
v nastavení dhcp zkrať lease time na 1 den.