Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s grafickou kartou.

Zdravím lidi, kdysi sem měl grafickou kartu nvidia gt 640. po nějaké době se prostě při restartovaní sekl pc, nebo při reinstalaci atd. Jakmile se to zapojilo do integrované tak všechno šlapalo takže to muselo byt grafickou kartou samozřejmě. Teď sem si pořídíl ,,novou,, prostě nouzovku ati radeon hd 4890..
Mám ji cca 2dny a dnes začalo dělat uplně to samé co s předchozí grafikou. Zase sem ji vypojil zapojil monitor do integrované a jede..
čím to může byt?

intel i7 3770
ram 8Gb
zdroj 350w (čína)
2tb disk

Měl sem pc u technika a ten tvrdil že by to mohlo dělat hdd..
díky za každou radu.

Taky zdravím.
Jestli ta anomalie doprovazi obe grafiky, tak ji zapoj do PCIexpress@2. Stava se to velmi zridka, ale problém muze pochazet z uvedeného control portu nebo v horsim pripade z PCI BUS, tak jak jeho mozná nestabilita napetí (stací poskozeny PIN behem neopatrného zasouvani/vysouvanim komponentu) kde GTX@640 je tusím napajena z PCIe = do :> « 75W 12V/5.5A » né 12V PIN zdroje /ATX/.
# Jestli jde funguje jen ten vystup IGP, tak je spis pravdepodobné ze je nastaven jako primarní (nastaveni najdes v BIOS pod AGP/PCI)

Také bych si vsadil spíše na ten zdroj. Jednou jsem už jsem byl odhodlaný poslat grafiku na reklamaci, protože měla artefakty v obraze. Dal jsem tedy do PC jinou podobnou a artefakty byly ještě větší. Zkusil jsem tedy jiný zdroj a vše bylo rázem OK.