Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aplikace bez oprávnění

ZDravím, jak stahovat aplikace bez google play přes počítač vím, akorát existuje možnost jak aplikaci stáhnout ořezanou nebo možnost jak ořezat oprávnění aby při instalaci nechtěla to či ona oprávnění? Slyšel jsem že to jde. Že třeba aplikace na budík chce zbytečně moc přístupu k mobilu, a že jdou aplikace stáhnout bez zbytečných oprávnění či je nějak upravit..
díky

Aplikaci na budík máš přímo v mobilu. Ta tvoje umí něco navíc?
Pokud ti jedna aplikace nevyhovuje, protože potřebuje zbytečná oprávnění najdi si jinou.
¨
V Android 7 a vyšším máš možnost přímo vypínat oprávnění pro jednotlivé aplikace v nastavení / Nainstalované aplikace
Ve starším Androidu jsi na to potřeboval aplikaci, která uměla aplikaci přeinstalovat bez práv, ale byl nutný root.

Pozor na oprávnenia, všetkým je snáď jasné, že aplikácia "budík" nemá čo pozerať sms, volať, pristupovať k gps atď... avšak niektoré aplikácie vyžadujú tieto oprávnenia zámerne, nikto okrem autora však netuší načo... :-)
alebo
"len tak" lebo program písal nejaký "dement" a vypnutím niektorých oprávnení ten "skvelý" program môže prestať pracovať.