Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem D-link DSL - 2641B - nefunkční wifi

Ahoj,

nedaří se mi nastavit tohle zařízení. Modem mám od UPC (10.0.0.1). Připojil jsem do sítě router a nastavil mu statickou IP adresu (10.0.0.30) Z routeru je připojen stolní PC který šlape. Ať ale dělám co dělám nejsem schopen dosáhnout toho aby wifi vysílaná D-linkem fungovala, telefon prostě bez netu, přestože na wifi se připojí a z telefonu dokážu pingnout bránu - modem od UPC 10.0.0.1.

Fakt tomu nerozumím, stolní PC má síť i se dostane na internet, z mobilu mi prochází ping na bránu, ale stránky se prostě nenačítají...

Mimochodem, nešlo by dát na ten modemo router openwrt? Vím, je to vykopávka, ale potřebuju to jen dočasně, neb jsem se naštval se slabým signálem wifi v pracovně...

čili když má zakázané dhcp, má fungovat jen jako switch s wifi.
zkontroluj ještě ve wireless - advanced - ap isolation: off
a režim wifi napevno, žádné automatické volby.

jinak když vidím menu dlinku, mám vždycky chuť se zvednout a jít koupit cokoliv normálního.

na dd-wrt se myslím adsl routery nezabývají.