Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový mobil

Dobrý den, chystám se ke koupi nového mobilu a potřeboval bych radu ohledně výběru, má cenová kategorie by se měla pohybovat kolem 7000kč.
Prozatím sem se rozhoduji mezi těmito mobily:
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-a6?dq=5310917&o=1
https://www.alza.cz/honor-9-lite?dq=5240693
https://www.alza.cz/huawei-p20-lite?dq=5282004#recenze

Nejvíce se zatím přikláním k huawei, ovšem doposud jsem měl jen zkušenosti s Samsungem a nevím jestli mohu v tomto Číňanům věřit, ovšem na druhou stranu Samsung Galaxy A6 v porovnání s těma ostatníma značně pokulhává. Samozřejmě budu rád za narvhnutí i jiného mobilu.

Předem děkuji za rady.

Kdyz se zeptas Cinana, tak ti rekne, ze Huawei je vetsi a lepsi znacka nez Xiaomi. Proto je podivne doporucovat Xiaomi a zatracovat Huawei. Ale osobne mam s Xiaomi mensi zkusenosti a to hlavne z doby pred nekolika lety, kdy bylo Xiaomi otresne a do roka na skoro kazdem jejich telefonu odesel displej. Tim ale nerikam, ze je Xiaomi stale tak strasne, protoze od ruznych lidi slysim, ze se zlepsili. Verim, ze je to mozne. Nakonec sam jsem mel kdysi Huawei Honor 2 a ten nebyl zadny zazrak a byl to spis podprumerny telefon. Ale od te doby se Huawei opravdu hodne zlepsil a dnes uz ho nevaham beznemu uzivateli doporucit. (Jeste jednou opakuji, ze tim nezatracuji Xiaomi, je mozne, ze se take casem hodne zlepsili.)

Pokud se nechces v telefonu vrtat, tim myslim davat vlastni firmware, tak jsou Huaweie slusny smartphony. Nevidim problem ani s jednim. Huawei P20 lite i Huawei Honor 9 lite mohou byt. Kvalita je na urovni Samsungu.

Asi se nakonec rozhodnu přeci pro ten Huawei, přeci jen pokud ho srovnám s tou A6 od Samsungu: Ten nemá ani full hd rozlišení, od Huawei za stejnou cenu dostanu všechno a ještě něco víc co má Samsung + 2K rozlišení. Jediný na co si samozřejmě budu muset zvyknout, bude ovládání mobilu, to bylo něco co mě z počátku odrazovalo, snad nebude nijak složité.