Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod Firefox na Operu

Dobrý den.
Mnoho let jsem používal Firefox ESR, ale poslední dobou to soužití nějak hůř fungovalo. Nefunkční doplňky, spouštění videí s reklamou na pozadí, pomalé zobrazování, občas "zaseknutí" na několik vteřin ...

Vzpomněl jsem si na Operu, nainstaloval ji a jsem po pár dnech velmi spokojený. I s méně doplňky je Opera rychlejší a stejně funkční jak jsem byl zvyklý u FF až na 2 drobnosti.
1) Po zavření panelu přejde fokus na předchozí otevřený (vlevo od zavřeného), kdežto u FF na další otevřený (vpravo od zavřeného) což mi přijde, jako lepší řešení.
2) Mám zobrazenou lištu záložek a když kliknu na některého zástupce, tak se neotevře v novém panelu, ale přepíše aktuálně zobrazený. Stejně tak, když ve vyhledávacím poli google nechám něco vyhledat.

Dají se ty 2 věci nějak ovlivnit?

Děkuji.

Ano, to vím a používám při jiných příležitostech kromě notebooku, kdy to je na touchpadu trošku problém.

Píšu o zvyku. Když to nepůjde v nastavení změnit, tak si zase zvyknu časem na něco jiného.

U toho otevření do nového panelu z jak z lišty, tak hlavně v vyhledávacího pole mi to ve FF otevíralo do nového panelu (nastavení v tabmixplus) i s levým tlačítkem.