Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k netu u nového notebooku

Zdravím, tento týden jsem si koupil nový notebook ASUS TUF Gaming FX504 Series (Intel Core I5 Coffe Lake 8300H(2,3/4GHz,8 vláken), 8GB RAM, SSHD 1TB, operační paměť DDR4 SODIMM 2 666 MHz, OS Windows 10). Problém je, že všechny aplikace, které ke svému chodu potřebují net, třeba. pro stahování aktualizací a jiné, např. steam, avast , mi nejdou spustit. Lépe řečeno povede se mi je nainstalovat, ale poté kdy má dojít na aktualizace hodí mi to fatal error - steam needs to be online to update. Please confirm your network connection and try again. Přitom k internetu připojený jsem, prohlížeč funguje v pohodě, ostatní aplikace (např. MS office) fungují v pohodě. Zkoušel jsem již spustit tyto programy jako správce, pohrát si s nastavení firewallu a windows defenderu a po řadě neúspěchů i firewall vypnout úplně, ale zcela bez úspěchu. Nevíte někdo co by mohlo být zdrojem tohoto problému? Děkuju za pomoc při hledání řešení.

nepovedlo se není úplná odpověď, nepíšeš co proběhlo, na čem to ztroskotalo. takže směle tu odinstalační utilitu použij.
nainstalované drivery ukazuje třeba ms autoruns: stáhnout z netu, záložky drivers a services.

druhá možnost: že instalace av neproběhla znamená, ten systém bude tvými zásahy už asi pěkně rozjebaný. takže to spíš vede na novou čistou instalaci systému.

máš pravdu. jsem si komentář nemohl odpustit, ale mohlo to být oddělené. mě na tom nepotěšilo právě to: "jsem si koupil nový notebook"
a tam už bych tu atrapu nečekal, v době rozumně dostupných ssd.

ale jakmile se někde vyskytne problém síť a u toho kriplware avast, je diagnóza skoro jasná.