Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1080p na 4K monitoru

Dobrý večer,

Rád bych se zeptal, jestli při spouštění FHD obsahu na 4K monitoru opravdu nedochází k rozmazání, či jiným problémům, jako například u QHD.
Přemýšlím, jestli se vyplatí koupit 4K monitor na práci s tím, že při nějakém tom občasným hraní by hra bežela v 1080p a nebyly by problémy s kvalitou.

Popřípadě bych se rád zeptal na nějaký dobrý FHD monitor s přijatelnou jemností, aby z něj nebolely oči a nejlépe s freesyncem.

Děkuji.

Záleží v jakém rozlišení neznámý zdroj dodává obrazová data . Zda to je 1080p zvětšená na nativní rozlišení.
Wikan si zase myslí, že když někdo si bude chtít přehrát FullHD video, že si kvůli tomu bude přepínat rozlišení z nativního 4K na FullHD. Směšná představa.