Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor

Dobrý den, Poradil by mi tu někdo prosím s tím, jaký monitor zvolit převážně na hraní her?
Mám r5 2600, RX 580 4GB. Jde mi hlavně o ostrost a sytost barev. Váhám jestli se mi vyplatí jít do QHD a nebo zůstat u FHD, vzhledem k tomu, že bych raději zůstal u 24", tak by FHD mělo dostačovat. Asi spíše upřednostnuji 60FPS na ultra nastavení, nežli vyšší rozlišení s nižšími detaily.
Nechci do toho moc investovat, něco spíš do 6 tisíc a méně..
Omlouvám se, ale moc se monitorech nevyznám. Děkuji za pomoc.

Neporadim presne, ale pro RX580 bych uprednostnoval 24" 1920x1080 nebo 1920x1200, normalni 60Hz monitor, protoze vetsina novych her na vic jak 60FPS stejne na High nastaveni nepujde. Dal by mel mit monitor FreeSync, kdyz mas AMD kartu, tak je to fakt dobra vec a take bych volil monitor s DisplayPortem, protoze do budoucna se da pocitat, ze se na PC bude pripojovat vsechno prave pres tento konektor, tak by mel byt osazen, pokud monitor zamyslis na delsi dobu.