Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankový účet - je to bezpečné?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je bezpečné dať svoj IBAN (č.účtu) napr. na moju web stránku, aby mi tam ľudia mohli poslať peniaze atď... Nedá sa to nijako zneužiť? (Prosím, len seriózne odpovede. Ďakujem)

Řešení:

IBAN je len medzinárodné označovanie čísla účtu a kódu banky. Nič viac, nič menej.
Predtým bolo číslo účtu 10-miestne a kód banky 4-miestky (XXX XXX XXXX/YYYY), teraz je IBAN (podľa krajiny až 34-miestny), pre CZ a SK je 24-miestny, pričom prvé dva znaky identifikujú krajinu, dva znaky sú kontrolné, ďalšie 4 určujú banku a ostatné sú číslo účtu (16 znakov - a keďže sa u nás a aj u vás používajú čísla účtov 10-miestne - je to doplnené nulami)
Takže IBAN je: CZkk BBBB 0000 00UU UUUU UUUU (CZ = krajina, k = kontrola, B = banka, U = účet)
Z toho len zistia účet a banku, ale okrem teba a banky s nim nemôže nik manipulovať - môžu ho len udávať ako príjemcu.
Teda - je to bezpečné.

Pôvodne som mal v pláne si tam dať PayPal.. ale ako som už písal:

- Nejde vkladať peniaze na PP účet
- Nejde posielať priateľom peniaze
- Pritom mám overený účet

Takže za mňa PP rozhodne nikomu neodporúčam.

Chybu hladaj u seba, PayPal pouzivam roky a isto by sa tu naslo kopec dalsich ludi co tiez a taketo problemy nemame.
Ciastocne suhlasim s podporou...mal som nejake problemy s kartou, chceli moj OP a tahalo sa to tyzdne, az nakoniec karta expirovala a pridal som si novu. Ale to je skusenosti stara asi 5 rokov.
Inak, ked som nieco s nimi riesil vzdy sa to vyriesilo rychlo.

IBAN je len medzinárodné označovanie čísla účtu a kódu banky. Nič viac, nič menej.
Predtým bolo číslo účtu 10-miestne a kód banky 4-miestky (XXX XXX XXXX/YYYY), teraz je IBAN (podľa krajiny až 34-miestny), pre CZ a SK je 24-miestny, pričom prvé dva znaky identifikujú krajinu, dva znaky sú kontrolné, ďalšie 4 určujú banku a ostatné sú číslo účtu (16 znakov - a keďže sa u nás a aj u vás používajú čísla účtov 10-miestne - je to doplnené nulami)
Takže IBAN je: CZkk BBBB 0000 00UU UUUU UUUU (CZ = krajina, k = kontrola, B = banka, U = účet)
Z toho len zistia účet a banku, ale okrem teba a banky s nim nemôže nik manipulovať - môžu ho len udávať ako príjemcu.
Teda - je to bezpečné.