Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytvorenie obmedzeneho konta

Zdar!
Mam WXP SP2, potrebujem vytvorit uzivatela ktory bude mat len velmi obmedzene prava..to take aby nemohol prehladavat disky, aby windowsacky disk mohol maximalne prezerat (ale nie Plochu a Dokumenty inych userov).
Proste aby po nalogovani na ten ucet mohol robit so svojou plochou, dokumentami, internetom a tak.
Vytvoril som usera X, pridal ho do skupiny Y. Ale nasledne nevidim nikde ako na tu skupinu nastavit obmedzenia.. tak ako to docielit ?

Dik

uživatel x se nepřidává do skupiny y, ale rovnou při založení do skupiny s omezenými právy (v anglických win je to users). ti už mají default omezený přístup do adresářů disku a nemohou měnit leckterá nastavení.
pokud potřebuješ superomezení, dej toho uživatele do skupiny "guests" - mám pocit že jediné co může je přihlásit se do windows.

jemnější omezení pro uživatele/skupiny je třeba v zabezpečení adresářů u xp profi, anebo pro omezení chování přes gpedit.msc - tady ale pozor abys něco nezměnil všem uživatelům včetně administrátora. běžně to umístění do users postačuje, viz odkazy na zdejší články.

no tak to mi fungovalo len na samostatne zlozky.
teraz potrebujem takto: mam 2och uzivatelov pre nazornost user "Ja" (spravca) a "On" (nieco take ako host).
uzivatel Ja ma pristup ku vsetkemu - neriesim. Uzivatel On bude pouzivat PC len sem tam, preto potrebujem aby sa nemohol dostat k mojim datam na disku (C:). Tak som nastavil na cely disk v Properties->Security tak, ze som pridal uzivatela "On" (Pocitac\On) a zaskrtol vsetky DENY.
Funguje to ze, uzivatela On nepusti na disk (Access denied), ale nespusti to firewall, na ploche vytvorim zlozku a nechce ju ani pre menovat a tak. Tak som nastavil na Program files prava Allow pre "On".

Cize otazka znie preco to nejde (pristup k Prg files,..) preco Desktop sa neda vyuzivat?
Vyplyva mi z toho ze Zakazy maju vyssiu vahu ako povolenia, cize ked je cely disk zakazany, tak mozem pridavat vynimky na jednotlive priecinky, i tak to nepomoze.
Takze ake je riesenie? Dik

ale dotycny data moze prezerat

ale nemůže, vůbec se do těch adresářů nedostane. viz obrázek s právy - možností k nastavení je dost. jinak opravdu platí že právo zákazu je vyšší než povolení, ale to už jsi zjistil.

mohl bys zhruba načrtnout co vlastně vyrábíš: chráníš systémový disk nebo datový? jen privátní dokumenty proti čtení nebo komplet celý disk? máš systém a data na oddělených discích, v rozumných adresářích, nebo je všechno na jednom nerozděleném hnoji, a teď nejde pro ty adresáře nastavit rozumná pravidla?