Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reštartovanie routera

Dobrý večer,chcel by som sa opýtať,je dobré z času na čas reštartovať router,myslím vytiahnutím trafka z el.siete?Čital som o tom niečo na nete,a sú tam rozne názory,hej,nie,je to zbytočné.Aký je váš názor,vylepší sa niečo reštartovaním,ak ano ako často reštartovať.pekný večer

když jedeš na dovolenou, má to smysl. (ale to člověk spíš vypne zásuvkový jistič)

- placaté spínací zdroje netopí, ale bouřka v okolí a poruchy na vedení...
- těžké čtvercové kostky mají zase ošizené trafo, které se časem přehřeje a změnou magnetizace může spadnout účinnost, vytéct filtrační kond...

Hmmmm..... mne router ide bez prestávky (okrem doby, keď náhodou vypadne dodávka elektriny :-) ) 24 hodín 365 dní... a nič mu nie je. Prvý mi takto odišiel po 5-tich rokoch (nejaká Tendra), TP-Link doteraz (5 rokov) - ako som písal vyššie.
Žiadne vypínanie sa nekoná (ani cez dovolenku)

Přidám otázku:
Jaký smysl má provoz routeru 24/7 a to celoročně?
99% uživatelů nejsou profesionální poskytovatelé připojení. Pro soukromé použití stačí provoz routeru jen v době, kdy je opravdu používán. A o dovolené a v noci? To už vůbec...
P.S.
Ono to vypadá značně "profesionálně", nechat vše (TV, PC, audio, videopřehrávač) běžet celoročně. Argumentuje se, že se jedná o stokoruny za energii ročně, ono to je v součtu daleko více - ve standby režimu si všechny aparáty mohou vzít i víc než 50W.
Obvykle se tak využívá v domácnosti nanejvýš lednice s mrazákem. A i to je pěkná rána do rozpočtu.

V noci probíhají aktualizace mobilů a tabletů. Ideální doba.
Ležím v posteli, mrknu na net z mobilu. V deset večer, v jednu ráno.
Navíc chodit to ručně vypínat a zapínat? Opruz, kterej přestane bavit. Automatický vypínání a zapínání? Potřebuju se mrknout na net, to mám jak trubka čekat, až se to zapne? Opruz.
Pořizuju si elektroniku, aby mi sloužila. Pokud chci šetřit prachy, tak si to vůbec nekoupím, to je zaručeně nejlevnější.

Jaký smysl má provoz routeru 24/7 a to celoročně?

jakože se budu někam ohýbat a po něčem šátrat? nedejbože bys argumentoval, že mi ta ušetřená elektřina jistě stojí za to?

ve standby režimu si všechny aparáty mohou vzít i víc než 50W.

1) v roce 2018? nespletl sis století? kdejaký nový krám dnes bere 0.5 -max 1W. pokud jich máš doma ve svém bytě 50, tebe ta úspora nějak zvlášť trápí a ty mi sem přicházíš kázat o úsporách?
2) ale jistě, právě router obvykle nemá standby režim a nebere méně než 1 Watt. takže máš v domácnosti 10-20 routerů a to už je tak významný příkon, že sem přicházíš poučovat svět?

z jiného sudu: pokud víš, že máš doma oblíbený, nenahraditelný, ale zastaralý stáležeroucí spotřebič, chápu to. ale dělej s tím něco u sebe a nepiš sem hovadiny o standby 50W.
a pokud nedokážeš změřit malý příkon domácích spotřebičů, nekupuj si šmejdy s převodníkem s rozlišením pod 10 bitů.

Zapomněl jsem, že existují závisláci, kteří musí být on line nonstop. Navíc pro ně je "opruz" ohýbat se někde a vypínat to co není zrovna potřeba (já mám vypínač na dosah ve stole).

Někteří nechápou význam podmiňovacího způsobu slova "mohou". Měření příkonu v napájecí síti 240V/50Hz je dnes možné jen s přístroji označenými RMS - tj. které měří skutečnou spotřebu. Většina běžných měřičů to nezvládá (jsou cejchovány na sinusový průběh proudu) a ukazují jen "orientační" hodnoty.
P.S.
Jen router od UPC Compal bere (bez WiFi!) cca 10W, stolní počítač ve standby 5W. Pro koho má pracovat, když všichni spí? Ano, jsou kuřáci, kteří se probudí uprostřed noci a zapálí si...

Jestli někdo pochopil můj příspěvek jako "kázání" a "poučování", tak se omlouvám - příště zvolím korektní češtinu, abych někoho nedráždil řečmi z minulého století.