Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozne centrovanie v prehliadacoch

zdravim ..
mam taky problem .. urobil som na stranke vodorovne menu (linky v jednom riadku) ale v roznych prehliadacoch maju roznu polohu :(
skusal som zarovnanie pomocou css ale bez uspechu .. vedeli by ste mi poradit najlepsie by bolo urcit vzdialenost v pixeloch od okraja (ked nieco take existuje :) )

---------------------------------------------

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>menu1</TITLE>

</HEAD>

<BODY BACKGROUND=hlavicka2.jpg TEXT="FFFFFF" LINK="FFFFFF" VLINK="999999">

<style type="text/css">

A {text-decoration: none}
A:link {color: FFFFFF}
A:visited {color: FFFFFF}
A:active {color: 999999}
A:hover {color: 2a1770}

span{
display:block;/* tvári sa ako blok */
height:30px; /* výška */
text-align:center; /* vycentrovanie po šírke */
line-height:0px; /* riadkovanie */
}
</style>

<span>
<P ALIGN="CENTER">
<P>&nbsp;
<P>& nbsp;
<P>&nbsp;
<P>&n bsp;

<A HREF="uvod/uvod.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Úvod</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;

<A HREF="akcie/akcie.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Akcie</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="tvorba/tvorba.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Tvorba</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="tlacoviny/tlacoviny.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Tlačoviny</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="onas/onas.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">O nás</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="clenstvo/clenstvo.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Členstvo</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="kontakty/kontakty.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Kontakty</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="odkazy/odkazy.html" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Odkazy</FONT></B></A>&nbsp;&nbsp;
<A HREF="xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx" TARGET="dole"><B><FONT SIZE="3">Kniha návštev</FONT></B></A> &nbsp;&nbsp;

</P>
</span>

</BODY>

</HTML>

trošku sem to promazal, ty "A:link {color: FFFFFF}" atd.. si dejte zpět do <style></style> ale mělo by to být umístěnto celé v head

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "xhtml1-transitional .dtd">
<html xmlns="xhtml" xml:lang="cz" lang="cz">

<html>
<head>
<title>menu1</title>

<s tyle>

#menu
{
left: 100px;
top: 150px;
width: 500px;
line-height: 17px;
background-color: transparent;
position: fixed;
margin-left: 0px;
margin-top: 0px;
padding: 0px;
z-index: 4;
}
</style>

</head>

<body>

<div id="menu">

<a href="uvod/uvod.html" target="dole"><b><font size="3">úvod</font></b></a>
<a href="akcie/akcie.html" target="dole"><b><font size="3">akcie</font></b></a>
<a href="tvorba/tvorba.html" target="dole"><b><font size="3">tvorba</font></b></a>
<a href="tlacoviny/tlacoviny.html" target="dole"><b><font size="3">tlačoviny</font></b></a>
<a href="onas/onas.html" target="dole"><b><font size="3">o nás</font></b></a>
<a href="clenstvo/clenstvo.html" target="dole"><b><font size="3">členstvo</font></b></a>
<a href="kontakty/kontakty.html" target="dole"><b><font size="3">kontakty</font></b></a>
<a href="odkazy/odkazy.html" target="dole"><b><font size="3">odkazy</font></b></a>
<a href="xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx" target="dole"><b><font size="3">kniha návštev</font></b></a>

</div>

</body>
</html>

A co tak?
<style type="text/css">
body {text-align: center; margin: 5px}
#menu
{
width: 500px;
background-color: yellow;
padding: 0px;
margin: 10px auto;
text-align: center
}
</style>

</head>

<body>

<div id="menu">

<a href="uvod/uvod.html" target="dole"><b><font size="3">úvod</font></b></a>
<a href="akcie/akcie.html" target="dole"><b><font size="3">akcie</font></b></a>
<a href="tvorba/tvorba.html" target="dole"><b><font size="3">tvorba</font></b></a>
<a href="tlacoviny/tlacoviny.html" target="dole"><b><font size="3">tlačoviny</font></b></a>
<a href="onas/onas.html" target="dole"><b><font size="3">o nás</font></b></a>
<a href="clenstvo/clenstvo.html" target="dole"><b><font size="3">členstvo</font></b></a>
<a href="kontakty/kontakty.html" target="dole"><b><font size="3">kontakty</font></b></a>
<a href="odkazy/odkazy.html" target="dole"><b><font size="3">odkazy</font></b></a>
<a href="xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx" target="dole"><b><font size="3">kniha návštev</font></b></a>

</div>

</body>