Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skříň bigtower

Ahoj všem, nevíte jak jsou konstruované skříně big tower? Existuje nějaká PC skříň, která by měla vpředu odshora až dolů pozice na velké mechaniky? Kam by se samozřejmě dala dát přes redukci i malá mechanika nebo harddisk.
Co jsem viděl na fotkách tak většina těch beden má nahoře pár velkých pozic, a pod tím šuplíky na harddisky, jenže ty se musí vytahovat zboku a ne zepředu. Což by bylo trochu nepohodlné.

já tam vidím všude jenom samé malé pozice. V těch bednách snad ani nejsou pozice na DVD mechaniky?
Taky asi budou pěkně drahé, žejo?
Co myslíte o téhle?
https://pc.bazos.cz/inzerat/95984415/Prodam-Bigtower-Thermaltake-Armor-VA8000BWS.php
Tam to vypadá že by tam mohly být pozice 5,25 odshora až dolů, a ještě v popisu píšou že je i na desku E-ATX. Ta už by mohla být na celý život dost velká, myslíte že je to dobrá koupě?

No tak na DVD mechaniku, časem možná i na Blu-ray, a hlavně na šuplíky na harddisky. Sata disky by se daly připojit do těch pozic přímo v bedně, ale ještě potřebuju 2 šuplíky na IDE disky. A ideálně aby mezi ně šel dát větrák, protože některé disky potřebujou chlazení.

No tak když už je mám, tak je nevyhodím:)
A občas se nějaký najde ve šrotu.
A BR mechaniky asi nebou už umět číst CD ne? A taky by bylo škoda opotřebovávat drahou BR mechaniku na DVD. Dřív psali že v počítači má být CD ROM a vypalovačka, taky asi aby se vypalovačka nepoužívala na přehrávání.

Šetření je dobrá věc, ale v době dosažitelných (a stažitelných) dat "na internetu" je to skoro nemístné ;-). A to říkám s vědomím toho, že mám v PC taky DVD mechaniku, protože jako stará zkostnatělá struktůra některé servisní úkony řeším s její pomocí, jakožto nejjednodušší cestou (mě známou - občas se nové věci učím až pod nátlakem nutnosti při neexistenci jiné známé cesty :-D ).

Obsolete hardware vyhazovat, fakt nema zadny smysl si ho syslit. Tuplem nejake stare harddisky. 5,25" pozice staci jedna, pokud uz je potreba nejakou optickou mechaniku. Ok, budiz dve, kdyby suplik na disk - stejne je IMHO rozumnejsi nejaky USB box. Sam mam jedinou optickou mechaniku - externi USB, a lezi nekde v supliku asi tak 2 roky. DVD - nevim no, HBO GO mi prijde rozumnejsi, nebo kdyby uz (aniz bych navadel) - stazene .mkv misto nejake plastove placky hucici v mechanice. Tyhle rotacni media jsou odsouzene k zaniku, vse je dostupne online/potazmo stahnutelne pro offline uziti.