Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr herního minitoru

Zdravím, momentálně mám monitor lg 27ud88-w = 4k,ips,freesync, který používám pro práci s fotkami. Rád bych si k němu koupil ještě herní monitor. Grafiku mám 1080ti. Vybírám mezi Dell s2716dg - 144hz,gsync,1440p,TN panel ten mě láká jelikož bych mohl využít gsync. Nebo Acer xf270hua - ips,144hz,1440p ale freesync jenž bych nemohl použít. Čemu by jste dali přednost monitoru s gsync ale TN, nebo ips bez gsync? Oba stojí kolem 12000, což je cena u které bych chtěl zustat. Sloužil by pouze na hry na vše ostatní mám LG. Dekuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Zalezi na tom co hrajes. Osobne bych sel po ips bez gsynch... Daleko lepsi barvy a skvely pozorovaci uhly... Dobry na hry jako witcher apod kde fakt ocenis grafiku. Tn bych volil jedine pokud bych hral kompetitivni strilecky a nekoukal se na nej jinak nez primo.

Taky 144hz ma daleko min znatelny tearing takze tam synchronizace neni az tak potreba. Obzvlast pokud mas 1080ti tak s vsynch bys mel byt v pohode pokud nemodujes hry na 4k textury apod... Tam uz by mohl vsynch prestat fungovat. Dokud zvladnes 144 fps +- stabilne coz by nemel byt problem tak bych g synch neresil