Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrola disku

zdar, co je lepší, provádět scan antivirem nebo programem malwarebytes disk přímo účtu administrátora? Nebo antivir/malwarbytes spustit ze standartního účtu který němá oprávnění administrátora jako správce ? Je v tom nějaký rozdíl? Prohledá mi to vše stejně?

jo to jo, ale mám na pc účet administrátor..a plus účet na který se přihlašují který je standartní..takže při instalacích atd.musím zadávat heslo který je nastavený u administrátora abych měl oprávnění administrátora....otázka z ní možná jsem to napsal nesrozumitelně ale otázka z ní jestli kontroly antivirusem nebo malwarebytes (je to jedno jaký) provádět z účtu administrátora nebo oba jmenované programy z pouštet ze standartního uctu a spstit je s oprrávněním správce...jestlli je v tom rozdil při hledání disku

jakože teprve až ty přistoupíš s nějakým oprávněním k pc a přihlásíš se, antivir teprve začne fungovat?
úplně podobně: než ty se přihlásíš, tak na tom pc nefunguje ani myš, protože spuštění ovladače na tebe teprve čeká a ještě si k tomu musí přečíst oprávnění tvého účtu?

nemá cenu abys doháněl základy vzdělání o fungování windows. staň se dobrým zahradníkem, myslivcem, cyklistou, vegetariánem, předsedou vlády - ale do fungování pc se raději nemontuj.

Néé tak to nemyslím. Mám win7 a mám v počítači dva účty.
1. Administrátor (s heslem)
2. můj účet se standartním oprávněním bez hesla, takže když chci něco instalovat, vyskočí mi obrazovka abych zadal heslo administrátora a dostal tím pádem povolení/oprávnění něco instalovat.

Mě by ale zajímalo, když programem jakým je antivirus nebo Malwarebytes udělám kontrolu disku, jestli je rozdíl když udělám kontroly z mého standartního účtu nebo z účtu administrátora který má větší oprávnění nakládat se systémem.
Jednoduše řečeno jestli spuštěné kontroly z antiviru nebo z Malwarebytes z administrátorského účtu mají pro kontrolu větší oprávnění zkontrolovat toho víc/všechno v počítači než spuštěné kontroly ze standartního účtu.
Měl jsem za to že z admin.účtu se zkontrolují soubory všech uživatelů. Za to ze standart.účtu se zkontroluje jen účet ze kterého jsou kontroly spuštěný.

ne. ten antivir běží v paměti od zapnutí pc s právy uživatele system = vleze tedy všude, nemá omezená práva podle uživatele.

to co popisuješ by platilo v případě, že ručně spustíš třeba program na kontrolu spyware (adwcleaner) a spouštěl bys ho pod tím omezeným účtem.
(což nemusí vadit, protože v něm kontroluješ své nastavení prohlížeče a záznamy ve své větvi registrů)

jak čtu ještě níže, ptáš se pod jakým účtem spouštět bootovací antivirové cd.
vypadá to, že všechny odpovědi co jsi dostal jsou jen ztrátou času. nebudu tě už zdržovat.

To by mě zajímalo, jestli jsi takovej hrdina i ve skutečnosti, podlě mě budeš klasickej it přechytrálek s dlouhýma vlasama a popelníkama na očích. Někdo rozumí počítači, a někdo zas něčemu jinýmu. Rozhodně co vím že bych tě smetl na zem a zpleskal tě na ní.
Žádný děti ani nemáš jsi impotent kterýmu nezbývá než si sebevědomí a ego zvyšovat tím že máš potřebu radit někomu denně zadarmo na internetu. Podle mě nemáš ani pořádnou ženskou hlupáku, místo chlapa máš velký kecy a encyklopedii v hlavě, to ti ale zaručilo jen to že můžeš někomu poradit na internetový poradně :D ty šááášulo :D

Ak myslíš kontrola na vírusy, jedine forenzne, pri uspatých dátach na disku a oddieloch:
https://free.drweb.com/aid_admin/?lng=en

Stiahni si ISO pre DVD/CD.

Momentálne, ako je rusák, Dr.Web live cd, nič lepšie nepoznám pre hĺbkovú kontrolu dát, zavádzačov, bootsektorov, archívov, rootkitov, ale aj kľúčov Registrov Windows.

Na jednej fleške si vyrob cestou Yumi z ISO Dr.Web, trebárs viacero boot s SysRescue live antivirmi,
Eset SysRescue, Kaspersky, Bitdefender a spol.
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Koukám, a musím si přisolit :-D
Takže ještě jednou a pomalu - stáhneš si image nějakého bootovacího CD s antivirem (jak už bylo řečeno, je jich spousta), vypálíš, necháš v mechanice, restartuješ počítač, po restartu necháš počítač naběhnout z toho CD (pravděpodobně budeš muset v BIOSu upravit pořadí bootování), necháš proběhnout kontrolu…
Win se tím pádem nespustí, proto tě nemusí zajímat nějaký účet - tento způsob kontroly má tu výhodu, že většina breberek se stává aktivní až po startu systému (a tím se dokážou schovávat, nebo rovnou zabrání "antiviru", aby je našel).
Po kontrole vyndáš CD, restartuješ a normálně spustíš už zkontrolované Win…
Podle otázek, které kladeš, ti poradím - neřeš, proč to tak je, prostě to tak je;-)
(a nebo se pilně uč, snaž se pochopit, jak pracuje a co to vlastně je operační systém, a přijdeš na to pak sám ;-) )

Doporučovalo se antivirovi založit vlastní účet, který bude mít neomezená práva ke čtení souborů (to aby je mohl zkontrolovat) ale už ne k zápisu (co kdyby byl sám napadený a virus tak rozšířil, při právech admina by to pro něj byla brnkačka).
Pochopitelně je nejlepší z vlastního bootovacího CD nebo DVD, i když při architektuře soudobých počítačů ani v tomto případě nemůže být naprostá jistota čistého startu.