Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell - problémy s pixely

Zdravím,

objednal jsem nějaké monitory od Dellu (Dell U2415 UltraSharp ), bohužel po prvních hodinách práce na nich vidím první deadpixely.

Lze úspěšně reklamovat? Očekávat, že budu měsíc bez monitoru? Kupováno u TSky.
První má 3 menší pixely, druhy má jeden, ale výraznější.

Díky za názory, zkušenosti.

Popravdě jsem ten článek vůbec nepobral. Je to typický patla matla text. Co to vlastně říká? Řeším pouze tmavé pixely. Navíc někde je situace, že je více pixelů u sebe, někde jen 1 malý, ale jsou třeba 3.

Navíc z toho mám pocit, že nic vlastně nevyservisuju, prostě mám smolik?

"Záruka Premium Panel Guarantee představuje špičku v odvětví, protože po dobu platnosti omezené záruky na hardware1 garantuje, že se nevyskytnou žádné pixely, které zůstanou ve stavu „zapnuto“ – faktor, který má za následek světlý bod na displeji.

Během výroby LCD monitorů se může stát, že jeden nebo více dílčích pixelů zůstane ukotveno v neměnném stavu. Displej s 1 až 5 dílčími pixely je považován za normální a v mezích oborových standardů."

Společnost Dell nyní nabízí záruku Premium Panel Guarantee, která garantuje nula závad typu „světlý pixel“ u monitorů UltraSharp, Professional a Alienware zakoupených u společnosti Dell.

edit: ale pokud řešíš jen tmavé, tak se obávám, že jich musí být 6. (viz ta tabulka v Hostově linku)

edit2: i tak bych ale reklamaci u Dellu zkusil. Běžně reagují celkem dobře.