Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je profese odborníka, co rozumí výrobě mobilů?

Ví někdo, jak se jmenuje odborník, který rozumí podrobnostem při výrobě mobilů? Hledal jsem vývojáře, který dělá aplikace pro android a ten mi řekl,že o tim nic neví a ani oborově neví, koho a kde mám na internetu hledat. Pro konzultaci. V ČR se mobily nevyrábí, tak nevím, jestli vůbec seženu někoho, kdo by tomu rozuměl..?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Mobil je slozenina nekolika komponent, rekl bych, ze neco jako odbornik na mobily ani neexistuje. V zasade mas mobil slozeny z nejakeho plastoveho pouzdra, konektoru, SoC (procesor, grafika, modem, pameti, ...), displeje a baterie.
Takze zalezi na co z toho mas dotaz a podle toho hledej odbornika na danou oblast.