Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použitý cpu do 1155 socketu

Už delší dobu mám starý i3 2120 a k tomu GTX 960 + SSD disk. Na vetšinu her pod 30 fps neklesnu a možná by to bylo ještě lepší kdybych koupil nějaký použitý cpu :-)

O kolik si tak polepším když tam šoupnu I5 nebo i7 ivy bridge?

Třeba I5 3570 za 55 dolaru se zárukou a nebo rovnou nějakou i7 ...

Časem k tomu třeba GTX 1070 pokud se využije s těmitou staršími cpu její potencional? :-)

Jak moc je horší Ivy Bridge třeba proti Ryzenu?

Časem k tomu třeba GTX 1070 pokud se využije s těmitou staršími cpu její potencional?

Oba tvé komponenty uz jsou tak na hrane, kupovat vykonejsi GPU ktvému Dual-Core CPU z roku 2011 nema cenu.

Jak moc je horší Ivy Bridge třeba proti Ryzenu?

Ryzen hlavne vede v poctu fyzickych srdci. Kdyz budes mit [ Ivy Bridge] I7@3770 tak poda "se stejnym poctem cores" (coz nema) obdobny vykon vypoctu jako Ryzen@1600 1Gen, ve hrach , to je diskutabilni, ale ciste teoreticky by ryzen (1600) byl celkove o 20-25% vykonejsi (dnesni Gen Ryzenu jeste vice).
# Do takovych sestav se dnes vrazi jen minimum, nejlepe darované casti. Spis si dosetri a kup si novejsi zaklad.

Jj mě zajímají spíše starší hry jako je GTA 5 , Assasíní a Hitman.

Zatím nevím o nějaké "bomba" přelomové hře která za poslední dobu vyšla. Celkem tragédie ;)

Dřív byl Crysis ... BF3 a mnoho dalších "přelomových her"...

Žádné dobré hry snad ani už nevychazejí ...

To uz je lepsi kombinace, ale na kolik te to vyjede ?
# Problém je v tom, ze kdyz ti odejde na zakladni desce jen kondik, tak budes muset koupit novou, (1155 se stahuje z trhu) kde ji chces koupit ? Kolik te bude stat ? Na kolik uz by te ten celej "dinosaurus" vysel ?