Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit systém

Dobrý den
Máma mi bezdůvodně vypojila PC z elektřiny když byl zapnutý a teď už nefunguje. Vlastně ze zdroje se elektřina do PC dostane protože se zapne ale jenom větráky a nefungujou žádné komponenty jenom začne svítit jako při běžném zapínání. Mám podezření na USB porty protože po zapojení kabelů od internetu ten port nebliká jako vždy a do periferií nejde elektřina (myš nesvítí ani klávesnice ). A také mám podezření na harddisk když se mi nezapomeňte systém a ani monitor nevykazuje známky toho že do něj jde signál. Prosím o radu co s tím.

PC dostane protože se zapne ale jenom větráky a nefungujou žádné komponenty jenom začne svítit jako při běžném zapínání.

Ze se toci FANs nic neznamena, zpravdila jestli se toci a CPU je studené (kdyz sahnes na cooler) tak nefunguje BRIDGE/NB, kdyby fungoval tak bys mel teplej chipset. Zdroj KO by spis restartoval ve smycce (neni podminkou).
# Klidne zkus viz vyse CMOS reset (reset BIOSu pomoci BATERIE CMOS), ale IMHO to nic nezmeni jestli se nedokaze inicializovat/spustit POST (Power On Self Test).

Jestli chces dojit k nejakému urcitejsimu zaveru, tak « vse » od zakladni desky odpoj a vytahni zakladni desku ven z PC . Nasledovne vloz jen 1X RAM do slotu [A-1] (prvni od procesoru) + CPU + klavesnici NIC VIC (bez HDD, grafické karty, ventilatoru) a spust PC znovu (pokud mozno tuknutim pres PWR@PINs bez vypinace ktery muze byt taky vinkem).
#Takle pomoci tzv « minimalniho spusteni » vyloucime hned nekteré zakladni faktory jako probijeni, zatez zdroje, porucha komponentu.