Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos historie hovorů a historie chatů Viberu a WhatsAppu z Androidu na iOS

Vždy jsem měl Android, ale už mě stále se zvětšující placky nebaví, tak jsem si koupil iPhone SE, dokud se dá pořídit CZ distribuce v tmavém provedení a za normální cenu. Z prvotního seznámení jsem nadšený, konečně zase telefon ovládaný jednou rukou, všechno velice příjemné a intuitivní, přenos kontaktů, SMS, fotek, videí a Gmail účtů v pohodě, ale normální emailové účty se nepřenesly a momentálně řeším problém s přenosem historie hovorů a hlavně historie chatů z Viberu a WhatsAppu.

Historií hovorů přinejhorším oželím, i když podívat se, jestli mi zrovna daný člověk nevolal před 1/2 rokem může být velice potřebné, ale přes Viber a WhatsApp řeším hromadu firemních i soukromých záležitostí, takže přenos chatů je pro mě životně důležitý.

Z Androidu na Android i z iOS na iOS je přenos snadný, stačí použít vestavěné zálohování, ale nepřišel jsem na to, jak to přenést mezi platformami, jelikož Android zálohuje na Google Disk a iOS na iCloud. Jak donutit Viber/WhatsApp na Androidu zálohovat na iCloud nebo Viber/WhatsApp na iOS načíst zálohu z Google Disku, popřípadě Viber/WhatsApp zazálohovat a načíst zálohu z PC? Pokud někdo podobný problém vyřešil, uvítám když poradí.

Asi nakoupím programy z https://www.backuptrans.com/index.html a budu je přeprodávat nebo poskytovat placený převod dalším podobným nešťastníkům. 500-1.000 Kč za program pro jednorázový převod je dost, ovšem když se to rozpočítá na 3-8 licencí nebo pár placených převodů po 100 Kč, tak je to doma hned ....

Asi nejdříve vyzkouším tu bezplatnou verzi a když to bude fungovat, tak do toho půjdu.

Tak Viber a WhatsApp jsem zatím odložil na pozdější dobu a budu to pak řešit asi přes nějakou placenou aplikací typu: https://www.backuptrans.com/android-iphone-viber-transfer-plus.html a https://www.backuptrans.com/android-iphone-whatsapp-transfer-plus.html, ale jako problém se ukazuje historie hovorů, která by měla jít přenést jak přes Přechod na iOS (Move in iOS), tak i přes Google účet, ale nefunguje ani tam, ani tam. Move in iOS nepřenese pořádně ani kontakty, takže aplikace o ničem, ale přes Google účet mi to stačí ...

Nějaká finta na přenos historie hovorů?