Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto GOOGLE - nejdou stránky s reklamy

Dobrý den,
rád bych požádal o radu. Při zadání do googlu na PC do vyhledávacího pole jakékoli vyhledavání se načte seznam vyhledávaných stránek a většinou i placené reklamy webu na některé produkty nebo první stránky mají většinou zeleným napsané v rámečku reklama - snad víte co myslím. Takové stránky se vždy než najedou přímo na stránku asi přesměrovavají přes https://www.googleadservices.com a zde je ten problém. Stránky nenačtou a vypíše se mi jen..

Tento web není dostupný IP adresa serveru www.googleadservices.com nebyla nalezena.
Zkuste:

Zkontrolovat připojení
Zkontrolovat proxy server, firewall a konfiguraci DNS
Spustit Diagnostiku sítě systému Windows
ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Na internetu jsem se dočetl že si mam nastavit ty proxy servery od google - pokusil jsem podle nějakého návodu nastavit těch 8 8 8 8, 8 8 4 4 ale nepomohlo.

- Ostatní stránky normalně fungují bez té placené reklamy.
- Dělá mi to na všech prohlížečích ne jen u chrome.

Děkuji za případné rady.
Hezký den.

Zdravím,
děkuji Vám za reakci. Myslím si že bude někde chyba přecejen normální stránky s reklamy, které vyhledáte na google Vám jdou ne?
Viz. vyzkoušel jsem ještě všechna řešení, které jsem našel tady v tomhle příspěvku - také nepomohlo, ale podobny problém, ale narozdíl od toho příspěvku mně youtube, twitch fungují normálně apod.
https://www.zive.cz/poradna/nejde-se-pripojit-k-nekterym-strankam-z-duvodu-dns/sc-20-cq-630529/default.aspx?consultanswers=1

jsem se dočetl že si mam nastavit ty proxy servery od google - pokusil jsem podle nějakého návodu nastavit těch 8 8 8 8, 8 8 4 4

to není proxy, ale dns. nastavuje se to v případě, že máš malého poskytovatele s vlastními často nefunkčními dns servery, pak je lepší dát libovolný public-dns.
dns se nastavují ve vlastnostech připojení -> protokol ipv4
v proxy nemáš mít nic, je to v ovládacích panelech -> internet -> připojení -> dole lan...

podle tvé závady bych tipoval, že máš buď:
- googleadservices.com přidaný v hosts (soubor je bez přípony!)
- nebo žes převzal výchozí nastavení nějakého adblocku a teď se divíš, že blokuje.

Dělá mi to na všech prohlížečích ne jen u chrome.

to je dost zajímavé, chrome default používá systémové nastavení. to naopak vypadá na chrome napadený nějakým spywarem s vlastním proxy.
použij pro kontrolu adwcleaner.

Zdravím,
děkuji za reakci.

Ano, myšleno DNS omlouvám se trochu v tom tápu. Dělal jsem podle youtubu kde to popisovali krok po kroku jak si to DNS od google nastavit, takže bych to měl mít OK.
Ano na všech prohlížečích to třeba hází:

-------------------------------------
- Microsoft Edge:
Hmmm…Tato stránka je nedostupná.
Vyzkoušejte:
Ověřte, jestli máte správnou webovou adresu: https://www.googleadservices.com
Vyhledejte "https://www.googleadservices.com" ve vyhledávači Bing
Znovu načtěte stránku.
Details
-----------------------------------
- Firefox:
Hmm, tuto stránku se nám nedaří najít.

K serveru na adrese www.googleadservices.com se nepodařilo připojit.

Pokud je tato adresa správná, můžete:

To zkusit znovu později.
Zkontrolovat připojení k síti.
Pokud jste připojeni přes firewall, zkontrolujte, že má Firefox povolený přístup na web.
---------------------------------

Stáhnul a použil jsem adwcleaner našlo mi to sice nějaké hrozby, které jsem odstranil, ale problém přetrvává.

podle tvé závady bych tipoval, že máš buď:
- googleadservices.com přidaný v hosts (soubor je bez přípony!)
- nebo žes převzal výchozí nastavení nějakého adblocku a teď se divíš, že blokuje.

ověřeno?
třeba já tyto "googleadservices" vědomně blokuju, proto se nedivím, že mi tyto reklamní pozice z vyhledávače google nejdou.

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

kontrola na spyware:

našlo mi to sice nějaké hrozby

nesmí to najít nic. to znamená projít všechny výsledky z logu adwcleaneru a zkontrolovat, že disku nezůstal žádný takový program, že nic podezřelého není v "po spuštění", že nic takového není v naplánovaných úlohách.
ideální kontrola spouštěcích míst: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

dále odinstalovat veškeré pochybné programy z pc, stažené z netu.
nakonec restart a znovu kontrola adwcleanerem.

a ještě klasika, když se začnou objevovat chyby dns: není v pc nainstalovaný "antivirový" bullshit od avastu?

- googleadservices.com přidaný v hosts (soubor je bez přípony!) - TADY BYL OPRAVDU TEN PROBLÉM!

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts - tady z toho smazán ten googleleadservices

VŘELE DĚKUJU Lední brtník!
Funguje! :-) Ještě omluva, že jsem nějak přehlídl tuhle možnost u první Vaši zprávy!

je možné, že ještě nemáš nakonfigurovaný hosts.txt, aby blokoval zbytek reklam, je také nutné používat doplněk ublock/umatrix, protože pouhou blokací domén se neodfiltruje všechno. bloko vaní na proxy se hodí, pokud se k dané síti připojují negramoti, kteří to nezvládnou (pořádně to vyladit nedokáže ledakdo a také to nějaký čas zabere), nebo o tom dokonce ani neví, že se dá blokovat.

Navíc blokace přes hosts není efektivní tolik, protože hnojiš´t je nekonečně mnoho. Je to ale dobrý základ pro zablokování toho největšího svinstva

0.0.0.0 ads.ak.facebook.com
0.0.0.0 ads.aol.com
0.0.0.0 ads.cars.cz
0.0.0.0 ads.czc.cz
0.0.0.0 d.adroll.com
0.0.0.0 s.adroll.com
0.0.0.0 1.im.cz
0.0.0.0 10.im.cz
0.0.0.0 435757316.keywordblocks.com
0.0.0.0 4tw2.com
0.0.0.0 a.scorecardresearch.com
0.0.0.0 a.zdbb.net
0.0.0.0 aax-us-east.amazon-adsystem.com
0.0.0.0 ad.doubleclick.net
0.0.0.0 adform.net
0.0.0.0 adformdsp.com
0.0.0.0 adinfo.aol.com
0.0.0.0 adroll.com
0.0.0.0 ads2.czc.cz
0.0.0.0 ad2.czc.cz
0.0.0.0 medianet-d.openx.net
0.0.0.0 cdn.onesignal.com
0.0.0.0 cdn.teads.tv
0.0.0.0 chartbeat.com
0.0.0.0 chartbeat.net
0.0.0.0 cm.g.doubleclick.net
0.0.0.0 connect.facebook.com
0.0.0.0 counter.zerohedge.com
0.0.0.0 cpex.cz
0.0.0.0 crwdcntrl.net
0.0.0.0 cse.google.com
0.0.0.0 ctnsnet.com.net
0.0.0.0 cx.atdmt.com
0.0.0.0 cz-gmtdmpmookie1.com
0.0.0.0 cz.bbelements.com
0.0.0.0 cz.etargetnet.com
0.0.0.0 d.vvbox.cz
0.0.0.0 d49-a.sdn.szn.cz
0.0.0.0 databreakers.com
0.0.0.0 demdex.net
0.0.0.0 dev.visualwebsiteoptimizer.com
0.0.0.0 optimizely.com
0.0.0.0 logx.optimizely.com
0.0.0.0 cdn.optimizely.com
0.0.0.0 doubleclick.net
0.0.0.0 zencdn.net
0.0.0.0 vjs.zencdn.net
0.0.0.0 download.databreakers.com
0.0.0.0 dt.adsafeprotected.com
0.0.0.0 trkwl.me
0.0.0.0 ut.performax.cz
0.0.0.0 vars.hotjar.com
0.0.0.0 video-adserver.ibillboard.com
0.0.0.0 vvbox.cz
0.0.0.0 walker.zdbb.net
0.0.0.0 widgets.outbrain.com
0.0.0.0 www.adsnative.com
0.0.0.0 api.viglink.com
0.0.0.0 ib.adnxs.com
0.0.0.0 www.geeksvip.com
0.0.0.0 www.google-analytics.com
0.0.0.0 www.googleadservices.com
0.0.0.0 www.googleanalytics.com
0.0.0.0 www.googletagmanager.com
0.0.0.0 www.hurra.com
0.0.0.0 www.infolinks.com
0.0.0.0 www.sciencerookie.com
0.0.0.0 www.scorecardresearch.com
0.0.0.0 www.topmanfun.com
0.0.0.0 yabidos.com
0.0.0.0 youronlinechoices.com
0.0.0.0 zdbb.netshelter.net
0.0.0.0 zrks.cz
0.0.0.0 c.ad-srv.com
0.0.0.0 ad-srv.com
0.0.0.0 adyield.com
0.0.0.0 c.adyield.com
0.0.0.0 www.googletagservices.com
0.0.0.0 quantserve.com
0.0.0.0 secure.quantserve.com
0.0.0.0 securepubads.g.doubleclick.net
0.0.0.0 secure-us.imrworldwide.com
0.0.0.0 tags.bkrtx.com
0.0.0.0 cdn.static.zdbb.net
0.0.0.0 g.pcmag.com
0.0.0.0 aira.cz
0.0.0.0 rec.smartlook.com
0.0.0.0 manager.smartlook.com
0.0.0.0 5283202.fls.doubleclick.net
0.0.0.0 openads.aira.cz
0.0.0.0 z-gmtdmp.mookie1.com
0.0.0.0 strossle.it
0.0.0.0 proxy.strossle.it
0.0.0.0 contentexchange.me
0.0.0.0 tracker_cz.contentexchange.me
0.0.0.0 cz.contentexchange.me
0.0.0.0 wslb-widgets.coinlib.io
0.0.0.0  widgets.sprinklecontent.com
0.0.0.0  sprinklecontent.com
0.0.0.0  js-agent.newrelic.com
0.0.0.0  bam.nr-data.net
0.0.0.0  www14.smartadserver.com
0.0.0.0  smartadserver.com
0.0.0.0 ced.sascdn.com
0.0.0.0 sascdn.com
0.0.0.0 publisher.caroda.io
0.0.0.0 caroda.io
0.0.0.0 parsely.com
0.0.0.0 ads.imaging-resource.com
0.0.0.0 xl-trk.com
0.0.0.0 n.ads1-adnow.com
0.0.0.0 st-n.ads5-adnow.com
0.0.0.0 www.statcounter.com
0.0.0.0 sync.users-api.com
0.0.0.0 adx.fotoaparat.cz
0.0.0.0 connect.facebook.net
0.0.0.0 consent.google.com
0.0.0.0 secure-cz.imrworldwide.com
0.0.0.0 cdn-gl.imrworldwide.com
0.0.0.0 bs.serving-sys.com
0.0.0.0 c.betrad.com
0.0.0.0 c.imedia.cz
0.0.0.0 c.statcounter.com

Google tam je.
Bohužel seznam je zkrácen, protože příspěvky nad 4000 znaků asi zabírají moc místa