Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno putty - nastavenie užívateľa

Dobrý večer, ako nastavím to, že keď vytvorím nového užívateľa, tak bude mať prístup len ku konkrétnej zložke, a nikde inde? Napr. vytvorím užívateľa test, vytvorím si zložku v /var/www/testuser, a ja chcem aby mal prístup len do zložky testuser, a keď bude chcieť ísť napr. do /var/www alebo do /home, tak mu to vypíše že nemá práva.

Zrejme bude mať moose pravdu, lebo keď reštartujem vsftpd, tak mi to najprv ukáže že zastavuje službu, následne ju spúšťa. Keď dám znova príkaz na reštart, už to píše že daná služba nebola zapnutá, že ju zapína. Háčik je ale v tom, že ju nezapne.