Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr 4K TV s DivX podporou

Zdravím,
Tento týden jsem si koupil novou televizi Samsung UE43NU7192 (2018). Jedná se o 4K Smart TV. Bohužel když jsem ji přivezl domů a zapojil, velice rychle jsem zjistil, že nepodporuje formáty s kodeky DivX a Xvid. Když jsem TV vybíral, vůbec by mě nenapadlo, že v roce 2018 bude TV, která tyto kodeky nepodporuje ... Takže, ještě opařený zjištěním, jsem začal hledat TV, která tyto kodeky podporuje, ovšem jak jsem se do této problematiky ponořil, zjistil jsem, že to bude složitější než se zdá ...

Každopádně bych Vás chtěl poprosit o radu s výběrem TV, které by splňovala tyto požadavky :
1.) 4K rozlišení - chci plnohodnotné, žádný LG s pochybným RGBW panelem
2.) Konektivita : HDMI (stačí 1x - PC), Optický zvukový výstup, Wifi, (LAN), USB (pro přehrávání filmů), tuner (T/T2)
3.) Úhlopříčka maximálně 43"
4.) Cena do cca 15 000,-Kč
5.) Podpora DivX, Xvid kodeků, DTS kodeků a několika nejzákladnějších formátů videa, fota a zvuku (avi, mkv, mp3, jpeg atd.) (při přehrávání z USB)

Smart funkce moc nevyužiji.

Prosím, doporučte nějakou TV, která by splňovala výše uvedené požadavky.
Předem děkuji a přeji příjemný večer.

Těch filmů v tomto kodeku mám velkou většinu.
Teď jsem zkusil převést z .avi (kodek Xvid) na .mkv (kodek H.264), jak psal XoxoChannel. Koukatelný to sice je, ale žádná hitparáda to není, což mi zase až tak nevadí. Samozřejmě plnohodnotné rozlišení na toto nevyužiji. 4K bude využíváno hlavně z PC (nechci aby mi běžel PC, když budu koukat jen na film).

Zdravím,

než spekulovat která dnešní tv umí přehrát divx,
tak kup ve výprodeji třeba
http://www.evolveo.com/cz/alpha-hd

aktuálně ve výprodeji za 390 Kč třeba na Alze,
pouze na přehrávání divx a xvid souborů.
(Bacha - neumí DVBT-2, takže pouze na ty filmy.)

Určitě to nepřehraje vše, pc to zcela jistě nenahradí;
možná toho ale přehraje víc než tv s podporou div-x.

Pokud nebude vyhovovat - vrátíš.

Tak ty filmy preved na format [.avi] , [.mkv]*H264 nebo naky z podporovanych formatu tvou TV..
# Ja pouzivam hodne i BOX [média player*podporuje i video ze site] poskytovale na ktery mam TV pripojenou, treba taky neco takoveho k dispozici mas.