Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik cca let trvalého provozu může vydržet běžet ventilátor v NAS Synology?

Zdravím, již nějakou tu dobu vlastním NAS Synology DS218+. Oproti jiným modelům (třeba DS215j) není u tohoto modelu výrobcem povoleno vypnutí ventilátoru v režimu spánku. Ten tak běží trvale. Zajímalo by mě proto, jak dlouho takový ventilátor může vydržet běžet. Myslíte, že může vydržet se točit 24/7 např. 5 let nonstop provozu?

Myslíte, že může vydržet se točit 24/7 např. 5 let nonstop provozu?.

Klidne i 10, tedy v pripade osazení normlaních FANs nè Chin_No_Name. (Do doby kdy bude napajen a bude vytvaret magneticke pole)
Kdybych vzal v priklad nase servery, tak nekteré jedou roky v kuse a jedine co na nich bylo mnenené je zalozni baterie a probehl na nich upgrade RAM. Tocí se dodnes. Muj [NAS] jede uz pres 3 roky, jen bych doporucil alespon jednou za mesic je profouknout kvuli prachu. Ja to delam co mesic (to vís maniak do cistoty ?) ale IMHO by to stacilo jednou kazdé 3 mesíce profouknout sprejem, zvoli prachové filtry.
# Pro pocit jistoty muzes zvolit s loziskovymi kulicky typu : « Two-ball bearing »