Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč počítač seknul zrovna když jsem měl rozdělané věci intellpm.sys

Proč kurva do hajzlu se musí windows 8 zaseknout poté, když tam mam rozděláno spusta práce a otevřenou spoustu tabů.
Díval jsem se na BSOD View a píše to BUGCHECKSTRING =nic
caused by driver= intelppm.sys+1686
crash address ntoskrnel.exe (to se uvádí u všech záseků)

CO je to kurva za driver a můžu ten sráč smazat? OS je WIndows 8
Nikdy se mi to tímto driverem caused by nestalo. (za poslední 3 roky, dále historii crashů nemám).

Počítač mi crashnul 10x za tuto dobu (3 roky a kus), z toho před 2 měsíce ntfs.sys-nic, před rokem ntfs.sys-DRRIVER_POWER_STATE_FAILURE, před 2 lety ntoskrnl.exe-nic

Nadáváním ničemu nepomůžeš. Takže se uklidni nebo takový výblitek příště rovnou smažu. (host)

ntfs je souborový systém - možný problém s ram, se základní deskou, s kabelem k disku.
intellpm.sys je intelí power management - možný problém se základní deskou, ale uživatelé hlásí i konflikty s ovladačem razer.

ten systém včetně ovladačů jsi instaloval sám? začal jsi základním driverem chipsetu?
nebo jsi žádné ovladače neinstaloval, protože si je to "našlo samo"?

když se to týká disku - díval ses na výpis smart hodnot?
zkoušel jsi nechat běžet aspoň půl hodiny memtest?¨(windows možná mají podobnou diagnostiku paměti)

problém s ntoskrnel.exe (jádro windows) znamená jen to, že je konflikt s některými nejzákladnějšími ovladači, které startují jako první: sběrnice = základní deska, grafika, antivir, ...
chtělo by to ty screeny vidět celé, ale není na to čas ani chuť.