Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak v NAS Synology editovat konfigurační soubor "scemd.xml"?

Chtěl bych si v NASu Synology (DS218+) snížit otáčky ventilátoru. V diskuzním fóru Synology jsem našel, že by to mělo jít editací souboru "scemd.xml". Rád bych si nastavil, aby třeba do 30°C byly otáčky ventilátoru 15%, aby byl neslyšitelný.

Poradíte mi někdo, jak se k souboru dostanu a jak ho případně mohu editovat?
/usr/syno/etc/scemd.xml

Pokud nefunguje změna ve výše uvedeném místě je možné vyzkoušet ještě modifikaci souboru

/usr/syno/etc.defaults/scemd.xml

Je nutno ale postupovat opatrně aby se modifikací těchto souborů NAS nepřehříval.