Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače na HP Pavilion dv6700

Dobrý den,

mam v rukou starší ntb HP Pavilion dv6700 s předinstalovanými Vistou Home x86. Udělal jsem upgrade na Windows 7 Home x86. Bylo nutné akorát aktualizovat ovladač grafiky (GeForce m8400gs). Při té příležitosti jsem zjistil, že všechny ovladače jsou z roku 2006/7. Notebook už nemá podporu a na stránkách výrobce nic není. Našel jsem extra ovladače na LAN, WLAN, zvuk, ale třeba cipset ne (Intel PM965).

Mam dva dotazy.
Má smysl to řešit - nestačí tam nechat ty historické ovladače (kromě grafiky)?
Máte případně někdo páky, kde seženu poslední vydané ovladače výrobcem (tedy HP), když už není notebook zařazen v sekci stažení ovladačů?

Dekuji

Tak, pokud to funguje, to nech tak, jak to je - ovladače se neošoupou, a pokud je systém pomalejší a pomalejší, tak je to buď nenažraností nových aplikací (s nárůstem výkonu nových sestav programátoři méně a méně optimalizují), nebo celkovou rozjebaností systému (a nemusí to být jen "čističe" = vina uživatele, aktualizace systému občas taky umí kouzla).

OK. Ohlídám si jen tu grafiku. Nešel mi jeden program a novým ovladačem se to vyřešilo.

Žádné čističe nepoužívám. Jediné, co to nejspíše brzdí, tak bude šílený balast od HP. Nevím, co všechno může jít pryč, protože ty aplikace jsou propojené a po odinstalování jakéhosi updateru HP mi přestala fungovat dotyková lišta, tak se do toho už raději moc neseru. Jinak Windows Update si žije svým životem, nijak to nekontroluji.

Bylo hodně modelů, co já vím. Tenhle má 2gb ram, 250gb disk a snad lepší procesor Core 2 duo T5550. Nic moc dneska. Ono by určitě pomohlo, kdybych tam ten systém dal na čisto, ale nestojí to za námahu. Upgrade na W7 asi nebyl ideál. Těch sraček od HP úplně k ničemu je tam mraky a některé na W7 kolabují.

Nechávám to jak to je. Nějaké pády systému se nedostavují, tak je to asi v pohodě.

Zajímavé, ze HP nikdy nevydalo novější ovladače než ty, které jsou předinstalované na jedinou Vistu x86.

Na jednu stranu chápu, ačkoliv na druhou ne. Nakonec jsem si dohledat i ovladače chipsetu z webu výrobce. Chtělo to čas a trpělivost, kterou jsem z prvu ne úplně měl :-) Kromě Visty použitý HW podporuje i nové systémy.
Měl jsem kdysi HP Compaq 6910p. Původně s XP, pak výrobce přidal podporu na Win Vistu a pak i 7. To byl moc dobrý stroj.

Neříkám, ze to mají aktualizovat denně, ale takhle se na ten model vykašlat? Už jsem si toho kdysi všiml. Ostatně, ze nepřidali oficialní podporu na Win7 mě hodně udivuje.

Pravda samozřejmě je, ze tohle dělají ve vlastní prospěch, aby prodávali nové stroje. S tím souhlasím.

Core 2 duo, 2gb ram

když po tom nebudeš nic chtít, ty w7 na tom hodně pomalu pojedou. do starých krámů se dávaly i disky 5.400ot, taky nic moc.
na slabší hw radši 32bit verzi.
instalačku chipsetu pohledat u intelu, u výrobce se dá podívat u těsně novější generace pc, jestli nemají instalátor pro celou řadu chipsetů včetně předchozích.
až poslední možnost je spoléhat na instalátor windows, co tam nechá za generický ovladač.

na konci životnosti xp výrobci konečně přicházeli s hw, na kterém jel systém rychle. jenže stejný hw použili i pro přicházející mnohonásobně žravější visty a bylo to zas v microsoftu.
když hp obměňuje kancelářské řady co 2-3 roky, skončeným se už nevěnuje, proto podpora končí vistou a podobné w7 chybí - jak píšeš: zákazníci si mají kupovat nové pc.
ještě tragičtější je to u periferií, které tak rychle nestárnou: tiskárny/skenery nechceš co 4-5 let vyhazovat, ale podle nepodpory hp zřejmě ano.

Nevnimam zatím nějaké spomaleni nebo zrychlení oproti Viste. Ovladače jsem našel, nastavoval, ale nakonec jsem tam dal jen aktuální na grafiku. Zbytek zatím neřeším, dokud nenastanou problémy.
Tenhle Pavilion by měl skousnout x64, ale musel bych to instalovat na čisto a to jsem líný, navíc, když by to bylo jenom kvůli střižně, která opačně díky slabé grafice nemá využití.

Překvapil mě ale právě zmíněný Compaq 6910p, na který ta podpora W7 vyšla až po pár letech.

To s těmi sestavami vím. Dal se koupit PC s P4 Prescott na Vistě. Sám jsem to ještě onehdy provozoval nouzově doma. Rychlost a použitelnost žalostná, ale měl jsem hlavně to Aero :-D