Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel G41 a kompatibilita 4GB DDR3 modulu

Nemate nahodou tuseni, jaky typ 4GB DDR3 modulu je kompatibilni s chipsetem G41? Mam Dell Optiplex 380 SFF a chtel jsem upgradovat pamet z puvodnich 2 x 2GB na 2 + 4 (mel jsem po ruce nejaky 4GB GEIL), ale pocitac se nerozebehne.
Vzpominam si, ze u nekterych chipsetu dost zalezelo na tom, jaky typ modulu se pouzije - 1Rx8, 2Rx8, 2Rx16... mam par pocitacu, ktere neberou treba 1Rx4. Chci nejake koupit, ale nerad bych koupil nejake, ktere mi tam nebudou fungovat. Nepodarilo se mi najit podporovane pameti u Dellu, takze dost tapu.
(A ano, tenhle Dell umi 8GB, to jen pro hnidopichy :) )

Dik!

Na chipset G41 potřebuješ v případě 4GB modulu takový, který je v provedení Dual Rank (2Rx8). Single Rank (1Rx8) tam nebudou fungovat ani náhodou.
Skoro všechny 4GB DDR3 moduly, co jsou ještě v prodeji jsou ale 1Rx8. Jednou z mála výjimek je tento Patriot PSD34G13332:
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4gb-1333mhz-cl9_d168442.html
Kdyby jsi narazil na PSD34G13332H, tak je to totéž s přidaným chladičem.
Ale jestli ten tvůj Dell umí více než 2GB moduly se mi hledat nechce. Je klidně možné, že 2x2GB je jeho maximum.

Umi i 2x4GB, to vim, dokonce to neochotne pripousti i Dell v nekterych svych specifikacich :)

Jsou vsechny oboustranne (16 cipove) pameti Dual Rank, a naopak vsechny jednostranne (8 cipove) jsou Single Rank? Tim by se vysvetlovalo, proc mi ten jednostranny Geil nefungoval ani v tomhle mainboardu, ani v HP Eton se stejnym chipsetem. Nebo je to cele slozitejsi?