Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr monitoru

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem monitoru, ten co mám už zlobí (občas viditelně bliká jako by měl poruchu). Chtěl bych něco s flicker-free, potlačení modrého světla,...
TN nechci i když na tom budu hrát i hry, nejsem hráč CS abych to potřeboval
Podle recenzí sem vybral tenhle
produkt
ale je A-MVA+, slyšel jsem že VA panely mají tu nevýhodu že když skroluju na webu tak sou ty písmenka rozmazaný, a to bych zas nechtěl, nevím zda to pořád platí i u tohodle A-MVA+
Popřípadě bych chtěl IPS, spokojím se i s horší odezvou jakou mám teď :-p
Cena do těch 3000 nebo něco přes to.
Úhlopříčka - mám 22 palců a sem spokojený. Max do 24.

https://www.czc.cz/aoc-24v2q-led-monitor-23-8/247331/produkt
a
https://www.czc.cz/aoc-g2460vq6-led-monitor-24/180285/produkt

ten druhý je TN, ale má skoro stejné pozorovací úhly s tím že má anti-blue-light, který filtruje 90% modrého světla bez toho aby to zasáhlo do barevnosti. Ten první je IPS ale má Low-Blue light, nevím zda to má dopad na barvy nebo ne a zda je to atm stejně dobré jako s anti-blue light.
Jaký by jste vzali?
Bude ten TN obraz stejně dobrý jako IPS?

Zalezi, Asus to resi pomoci "Eye Care" (kazdy vyrobce to pojmenovava trochu jinak) , anti B filtry primo v monitoru. Windows nasteveni je jen «PLACEBO» zmena tonu barev, tedy "NOCNI MOD" nic spolecného s ALB_vyzarovanim.
# Vezneji uz to maji resené teba e-INK displeje, kde je obrazovka "nadsivecena" treba oranzove, kdse nedochazi ke zpetnému vyzarovani displeje, nic spolecného s "modrou" barvou.
PS : Co se di nelibi na tom monitoru od Sambiho ? Nejsou spatné, videl jsem je v akci, ted az mozna na upevneni, kde se trochu vyklal kdyz treba zduchnes do stolu tak se chvilu trepe, ale treba byl jen spatne dotahlej nezkoumal jsem, normalne si toho nevsimnes..
- Ten monitor chces na jaké uziti ? Hry, filmy ?

Tomu se říká marketing :)

Vyborna ukazka marketingu je prodej hvezd ty blaho. Takle muzes pritelkiny koupit pod stromecek hvezdu (nebo jménu, ted uz si presne nepamatuju). Zaplatis a pak ti poslou takovy "certifikat" a mapu jak ji najit, toto je "marketing" :-D
# Na tom musi vytriskal lovu jak cip.

Tak jsem vzal Samsung S24F350, ale ty barvy jsou moc světlé (nebo spíš vybledlé, možná by to chtělo větší kontrast již v základu). Celkově se mi to nelíbí. Raději bych vzal jiný.
Našel jsem pár kanidátů:

LG 24MP59G - LED monitor 24"
Philips 246E9QJAB - LED monitor 23,8"
BenQ GW2470ML - LED monitor 24"
Acer Nitro VG240Ybmiix - LED monitor 24"
Co by jste vybrali?

Myslíte že by nebyla špatná volba vybrat i 27 palcový pro full-HD?

Bylo záleží z jaký vzdálenosti čím blíž tím hůř na metr by toaž tak vadit nemuselo FHD je max 24,já sem postnul jakej monitor hned v úvodu máš tam hafo recenzí k němu a z druhé strany nemůžeš chtít zázraky v téhle cennové kategorii....(ten BenQ mám předchůdce a až na debilní menu spokojenost šlape už 5 rokem 8 bit panel,osobně raději VA než IPS)

Já mám AOC 32 MVA a max spokojenost k tomu co sem postoval sem projížděl recenze v 27 QHD a samá chvála,tu 24 nemám můžeš testnout jakejkoliv to už je na tobě...

Budou tam stejně panely od LG ve všech,jinak Acer a LG bych nekoupil kvůli 2 letý záruce kde ostatní dávaj 3,LG rádo chcípá po záruce v četně Tv alspoň hodně případů kolem mě,přitom mám sám i LG který jede 12 rokem jenže to byla kvalita jinde asi...

já mám také LG a co se týká barev spokojenost, akorát je 22 palcový a poslední dobou mám pruhy jako u crt monitorů - po vypnutí a zapnutí jde vše jak má.. I tak bych chtěl jiný. Mám ho cca 5 let.
Jaký konkrétní model máš? nikde ho nemůžu najít.

hm, ten acer už nemaji a ten philips má bleeding, to jsem četl v několak užibvatelských recenzí. Takže zbývá lg nebo benq, ten benq je va panel ten lg je ips, co mám vzít? ale žádný monitor s ips / va herní jsem nenašel jenom ten lg. četl jsem že VA panel je kompromis mezi IPS a TN, ale že má lepší zobrazení černé, je to pravda? jestli je ten VA stejně dobrej v zobtrazení barev tak beru ten... ten va benq má stejné zobrazovací úhly, já četl že va začíná blednout když se člvěk dívá ze strany.... Co by jsi teda vybral ty na mém místě?
..já se tu se*** s monitorem za 3 litry jako by to bylo za milion... ale do 5000 Kč asi lepší neseženu...

Hm, zvážím, částečně jsi mě přesvědčil abych do toho šel, ale ten benq má zase ochranu proti modrému záření, to také neni na škodu. Otázkou je zda bude zobrazovat modrou bez jakéhokoliv zkreslení.. Co myslíš ty? A je lepší VA nebo IPS panel?

Blbost to není má lepší černou a nemá IPS Glow dohadovat se nemá cenu to je fakt stačí si project i komenty uživatelů napříč cennama,je to vlastnost IPS panelů VA má taky svoje mouchy je toho plnej net co má kterej motitor panel za + - stačí trochu zapátrat,to že to někdo nepozná nebo mu to je fuk pak jevěc druhá .(platí to i u Tv a u levnej monitorů IPS to bude platit tuplem,jinak ať kupí co uzná za vhodný)

Pro smudlani fotek a spol. jsou imho IPS lepsi, VA/MVA ma "lepsi cernou", ale taky tendenci slevat ten tmavy konec (RGB 050505 - 000000 nemusi byt rozeznatelne, at se snazite nastavovat co jak chcete). Na hejbaci obrazky je to celkem fuka, mozna o chlup lepsi ty VA/MVA. Jen muj sukromy nazor. (a vse je lepsi nez TN , to je hnus fialovej)

- Presne tak jak pise Samby. Na filmy je VA(AH+) QLED je urcite lepsi a zajimavejsi diky az trojnasobné lepsi hloubce cerné ktera ty barvy jeste zvyrazni, IPS takovy kontrast zkratka po technické strance podat nedokaze.
- To neznamena ze je IPS na filmy nepouzitelny nebo spatny, ale panel typu VA dokaze podat lepsi celkovy vysledek, proto ho také hodne voli lidé co pracuji s grafikou, fotky etc (staci si dat dva monitory IPS → AHVA vedle sebe ..)
* Nevyhodou prvnich modelu VA byla hlavne vysoka odezva a vysi spotreba, pozorovaci uhel, ale dnes u vylepsenych panelu AHVA+ se to uz moc netyka.