Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k wifi

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat mám Wifi sít ke které se připojuji.

Jedna je Shot a tam mě po zadání hesla vyskočila tabulka:
Chcete umožnit, aby byl Váš počítač zjistitelný pro jiné počítače a zařízení v této síti?

Ano Ne Dal jsem ne.

Jelikož jsem měnil Wifi router a zadal jsem jiné jméno a heslo ke které se připojuji.
A když jsem zadal heslo sítě ta tabulka mě nevyskočila. PROČ?

Zda umožnit, aby byl počítač zjistitelný to ne neudělalo jenom se to přihlásilo.

OS: Windows 10

Děkuji za pomoc a radu

Měl jsem starou Wi-Fi ke které jsem se připojil a po zadání hesla mě to vyzvalo jestli Chcete umožnit, aby byl Váš počítač zjistitelný pro jiné počítače a zařízení v této síti? Ano Ne.

Jelikož jsem musel Wi-Fi router vyměnit za nový a když se k němu přihlásím zadám heslo a k ničemu mě to nevyzvalo.

Jen se to přihlásilo k síti.

Nevím proč mě to nevyzvalo.

Moc děkuji

A když jsem zadal heslo sítě ta tabulka mě nevyskočila. PROČ?
Zda umožnit, aby byl počítač zjistitelný to ne neudělalo jenom se to přihlásilo.

1) nejdřív to hlavní: jsi připojený na wifi? funguje ti internet? pravděpodobně ano, tak co řešíš?

2) teď ta zmatená hláška: nejspíš jde o hlášení firewallu, který zjišťuje, jestli má povolit icmp pakety. (hláška podruhé nevyskočí, když už to je nastavené.)
měl jsi dát ano, nebo rovnou poslat firewall do věčných lovišť. až budeš mít problém s připojením a nepůjde otestovat tvoji funkčnost, protože's to na fw zablokoval, pak si pomáhej jak umíš.

bohuzel jsem se pripojil po prve

ta hláška o viditelnosti nemá nic společného s připojením.
můžeš být pokaždé připojený na wifi (= přes router až na internet), ať už je pc v okolní síti vidět nebo ne.

pořád mám zato, že to je jenom nastavení firewallu. karlův odkaz jsem nečet, porochni se v něm.
pro tebe je důležité, jestli se připojíš na síť, ne jestli ti vyskakuje "tabulka".

protože jestli sem píšeš z toho pc, jsi připojený - a jen dokola řešíš nesmysl.