Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maly zdroj

Ahoj asi už mam nedostacujici zdroj. je nejaky program ktery by me projel pc a ukazal kolik co bere ze zdroje. A kdybych kupoval novy vetsí zdroj tak na co bych mel koukat? staci jen vetsi nebo musim davat pozor i na jine veci?

Procesor intel 3gh dvou jadro. Grafika ati radeon hd 4850 1g. Ram 8g.( Slozene ze 4 dualnich ramek) 3 hardisky. Nekolik slotu na usb a dva asi rok usb3. Asi 4 vetraky. Opiticka mechanika. Zdroj ma 550 w. Co jsem si z jistoval tak by mi mel stacit okolo 350-400 w. Tak jsem chtel zda neni nejaky program ktery by mi zjistil kolik co bere energie a zda nahodou neni neco ze zdrojem jestli nekde nesteaci napeti. Nechce se mi to davat do opravy, kor kdyz zdroj dokazi vymenit sam. Horsi je zjistit zda bezi v pohode, jestli mam porizovat novy a treba i silnejsi. Nevim kde by tam mohl stracet napeti a cekat az klekne uplne to taky nevim zda je moudry. Aby se nestalo neco s ostatnimi soucastkami v pc

procesory se stejným taktem mají různou spotřebu, protože se liší generacemi: provedením jader, technologií (nanometry), velikostí cache, integrovanou grafikou.

a napájí to zdroj, který se vyskytuje od totálních shitů s vylhanými "max" údaji přes archaické krámy s jiným zatížením větví (jde hlavně o +12V) až k normálním značkám.
není to jedno, co tam máš za typ.

Nasel jsem tu fakturu je to z roku 2009
Zdroj - SEASONIC SS-500ET-T3, 500W ATX 2.2, aktivní PFC, 1x PCIe, 2x SATA, 120mm ventilátor, Ener
Procesor - INTEL Core 2 Duo E7600 - 3,06GHz, 1066MHz FSB, 3MB cache, socket 775, BOX (Penryn, Wolfdal
Grafika-SAPPHIRE HD 4850 VAPOR-X, 1GB DDR3 (1986MHz), ATI Radeon HD 4850 (625MHz), PCIe x16, Cross
Zakladni deska - GIGABYTE EP45-UD3LR - P45/ ICH10R, PCIe x16, DDR2 1366, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, ATX, 8
Machanika - SAMSUNG SH-S222L černá (black) - DVD±R 22x, DVD+R9 16x, DVD-R DL 12x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x

No prave, a proto se ptam zda je nejaky programek ktery by mi sjel pc a rekl mi zda a kde se co rozbiji. Zamrza mi a ted jsem zjistil ze i z pomaluje pc. A to tim zpusobem ze kdyz neco pisi tak ku trva nez se to zobrazi. Ze servisu mi poslali ze procesor by to nemel byt ze mozna zdroj. Ale ted si rikam ze by mohla i grafika odejit. Tak jestli je nejaky program ktery by mi to s jel a rekl co tam je spatne a na co se mam zamerit. Vsechny soucastky si dokazi vymenit sam.

Žádný univerzální testovací či diagnostický program neexistuje
Otestovat se dá:
- RAM: programem MemTest86+ (nahraj ISO -> vypal na CD/vyrob bootovací flashku -> nabootuj -> nech více průchodů)
- HDD: např. CrystalDiskInfo umí zobrazit SMART status, HDTune otestovat povrch, navíc každý výrobce disků má na svém webu firemní diagnostický nástroj (opět je třeba vyrobit něco bootovacího, jako u testu RAM)
- CPU, grafická karta: existují zátěžové testy, které dokážou tyhle komponenty zatížit na 100%, během testů třeba můžeš monitorovat teplotu apod.
Zbytek se testuje výměnným způsobem (vymění se jeden díl - např. zdroj, deska - když to zlobí furt, jde se na další díl).