Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Procesoru a Zákl. desky

Zdravím,
Chtěl bych upgradovat procesor, ale nevím jestli AMD nebo Intel (jsem spíše intelácký typ, ale fakt uvažuji nad AMD kvůli počtu jader + do budoucna, že bych nemusel vyměňovat základovku kdybych chtěl upgradovat procesor, chtěl bych aby procesor vydržel 5+-let, jak moje stárá i5tka :) ).

Vím, že musím nejspíš vyměnit celou základovku i s ramkama, uvažuji i nad zdrojem, jelikož zdroj je starý 5+let.
Tak bych se chtěl zeptat, jaký procesor, zákl. desku, ramky(16GB) bych měl koupit. A jestli zrovna koupit nový zdroj + jestli využiji starý chladič procesoru Noctua NH-U12P SE2.
Chtěl bych se vlízt do 20 000Kč, čím méně tím lépe.

Taky se chci zepat jaké vyměněné komponenty bych mohl za jakou cenu+- prodat.

Moje sestava:
Case - Cooler Master Force 500 černá
Ramky - CRUCIAL 16GB (kit 4x 4GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 DDR3
Procesor - Intel Core i5-3570K - procesor, socket 1155
Grafika - MSI gtx 1080
Základní deska - MSI Z77A-G45 GAMING
Chladič procesoru - Noctua NH-U12P SE2
Zdroj - Enermax Thriathlor 550w
Monitor - 2560x1440 144Hz

Díky za rady

edit. PC je hlavně pro hraní HER

Tak jsem se nakonec rozhodl pro Intel.

CO myslíte mohlo by to být takto ?

Základní deska MSI Z370 GAMING PLUS
Počítačový zdroj Seasonic Focus Plus 650 Gold
Operační paměť HyperX 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 Fury Black Series
↑ Celkem 9500kč

Teď přemýšlím nad Intel Core i5-8600K který bude na alze za 7K nebo Intel Core i5-9600K ?

Je to OK nebo by jste to změnili ?
díky