Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Total Commander - samovolná změna velikosti okna

Trochu mě zlobí následující věc:

Windows 10 Pro, Total Commander 9.21a, koupený, ne trial režim. Když mám TC otevřený (což je skoro pořád) a v celoobrazovkovém režimu spustím nějakou hru, jejíž rozlišení je nižší než nativní, po ukončení hry je TC zmenšen do okna o velikosti, odpovídající oné hře. Je jedno, zda hru spustím z TC (exáčem) nebo zástupcem z plochy; pokud je TC otevřen, vždy se TC zmenší. Jiná okna, třeba maximalizovaný Firefox, se stejným postupem nezmění.

TC mám defaultně zobrazen v maximalizované velikosti. A musím to pokaždé ručně upravovat.

Ve Windows 7 Pro se tohle neděje, alespoň si takové chování nepamatuji (??).

Je to bug nebo fičura? Netušíte někdo, zda se dá tohle chování TC někde změnit? Případně, funguje vám to ve W10 podobně?
Díky.

Ano, funguje to stejne a to snad u vsech programu, ktere pouzivam, tudiz si nemyslim, ze to je bug TC.

Reseni je snadne, pred spustenim hry ostatni programy vypnu nebo hru spoustim v nativnim rozliseni.

Microsoft pro Windows 10 prekopal system zobrazovani oken a tohle je vysledek.

Aha, teď jsem zjistil, že se zmenšuje i okno Steamu.. takže je to všeobecná vlastnost, jak píšeš.

Mám pár starších logických her, které běží maximálně v 800*600. Když je spustím v okně, nic se s jinými okny neděje. Ale pokud na celou obrazovku, ostatní otevřená okna se prostě na pozadí zmenší, přizpůsobí k tomu (např.) 800*600.

Takže značím vyřešeno. Spíše "vysvětleno", protože vyřešeno to není :)
Prostě W10.

Hlavně, že řeší, jaké bukviční a genderově vyvážené emotikony mají přidat, aby se to nedotklo třeba šímejláků. Že jim nefungují důležité věci, sere pes… :-/

Jj, docela jsi me zarazil s tim Firefoxem, ze to nejak umi obejit. Treba Vivaldi se chova uplne stejne jako TC a mas pravdu Steam to same. Ono krome toho jak se to projevuje u tebe, me treba vic zlobi, ze mam monitor 2560x1440 a televizi 1920x1080 a kdyz se prepnu z jednoho na druhy, tak to automaticky vsechny aplikace, ktere mohou byt klidne minimalizovane v systray, stejne zmensi a zpatky uz to spravit nejde. Tohle se deje jen na Windows 10, naopak na Windows 7 to funguje normalne. Desne me to vytacelo, tak jsem do toho stoural a zjistil jsem prave, ze to dela i v tom pripade, ktery popisujes ty a ze je to proto, ze MS zmenil system renderovani oken na plose.

V tvem pripade by ale mohl aspon castecne pomoct software typu DisplayFusion, ktery bezi na pozadi a umi obnovovat velikost okna na zadanou hodnotu, zkus zkusebni free verzi, jinak je to placene. Nicmene treba pro MS Office mi to nefunguje a zjistil jsem, ze i jinak mi to nevyhovuje. Ja se na to vykaslal, proste vsechno furt vypinam. Jestli te to hodne trapi, tak jsou i dalsi programy, ktere by mely tohle resit, budes muset ozkouset. Obavam se, ze dokud svet nezmigruje na linux, tak s tim jednotlivec nic nenadela.

Díky za podrobnosti, ale nic zkoušet nebudu, za tohle opravdu platiti nemíním. Zas tak moc mě to netrápí. Minimalizovaného TC se to netýká.

Já monitory, případně navíc TV, nepřepínám. Jeden PC, jedno LCD, o problém méně. A pokud si jednou za uherský rok v kanclu pustíme nějaký film, tak použiju buď DLNA nebo flešku s filmem vrazím do TV.