Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spánek - zaseknutí po upgrade RAM

Zdravím, nedávno jsem si počítače přikoupil novou RAM. Od té doby, když počítač přejde do režimu spánku, tak po zapnutí je černá obrazovka, PC na nic nereaguje, ani na tlačítko restart. A tak je potřeba pozdržet vypínací tlačítko a PC znovu spustit. Potom se zapne jako by nic.

Základní deska MSI B150
RAM 2x Kingston 8GB DDR4 2133Mhz CL14

Kde může být chyba?

hiberfile.sys byl dimenzován na starou velikost paměti. větší ramka chce větší soubor.
zakázat hibernaci, kontrola disku c:, restart, povolit hibernaci.
stejně tak microsoftí stupidita se swapem, který dělá úměrný ramce: rovnou nastavit pevnou velikost (horní i dolní limit) 512mb.

u nepřenosného stoláku sice nevidím v uspávání žádný smysl, ale lidi jsou různé.