Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVI-D monitor připojení k DisplayPortu

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na možnosti připojení DVI-D monitoru k DP, myslel jsem si, že to bude easy a koupím DP(zdroj) > DVI-D DL kabel(monitor), ale nefunguje to, podle toho co jsem našel DP port signál není kompatibilní s DVI-D či HDMI, ale existuje ve verzi DP++, která je dokáže emulovat (myslím taky VGA nebo google kecá), ale nevím jak zjistit co přesně za DP porty mám na grafice, každopádně kabel pasivní DP to DVI-D nefunguje, budu asi potřebovat aktivní převodník nebo něco, možná bude lepší to připojit přes kabel HDMI to DVI-D? (pokud to nepůjde přes DP, to HDMI je tam jen jeden port) To by mělo fungovat na 100% i s pasivním kabelem?
Díky za odpovědi

bylo by dobré vědět, který neznámý model monitoru jsi přes kterou neznámou redukci připojoval kte které neznámé grafické kartě(nebo výstupu) v jakém neznámém počítači. A jaké neznámé rozlišení se tam pokoušíš zprovoznit.
A také co znamená že nefunguje to.

Mně třeba funguje za $9 redukce z miniDP na VGA,HDMI,DVI. Je třeba možné,že právě je potřeba aby, aby i redukce podporovala DVI-DL .

Sekundární monitor BenQ G2220HD jsem připojil přes tenhle kabel: https://gembird.nl/item.aspx?id=7893 ke grafice MSI RTX2070 ARMOR (vlastně sestava v podpisu), rozlišení by stačilo nativní 1920x1080@60Hz ale monitor mi nedetekuje a píše "Sign. kabel nepřipojen" a vypne se. Zkoušel jsem i jinou grafiku a dokonce i naopak (což je hovadina), takže jsem vyzkoušel všechny možnosti jak kabel připojit, ale pořád žádný signál...

Enables to connect a DVI display to a DisplayPort video source

jo tohle píšou u kabelu, ale nevím za jakých podmínek teda... asi jen přes ten spešl DP++ port