Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovanie grafiky-afternburner

Dobrý den chcel by som sa opýtať.Mám program MSi afterburner a mám tam možnost taktovania grafickej karty.Ja mám graficku kartu Radeon rx 570 oc taktovanu už na 1284mhz.Možem to taknut viac bez dakych problemov ?Ak áno tak ako?Dakujem za každu radu a váš čas.

Můžeš, ale moc výkonu ti to nepřidá. Záleží kus od kusu. Každopádně při taktování se ti bude karta více zahřívat=vyšší hluk ventilátoru. Potom budeš muset testovat stabilitu. Nikdo ti nezaručí, že s tím nemůže být problém.

Já jsem si na svou RX460 nahrál BIOS, který odemkl shadery z 896 na 1024, ale dal jsem potom zpět původní BIOS, protože to nebylo zcela stabilní a co dva dny se systém zaseknul. Mám PC zapnuté 24h/denně. Po vrácení původního BIOSU je zase vše OK.
Sice ta karta měla o nějakých 12% větší výkon, ale myslím, že to nestojí za to.

Co se týče taktování, můžeš to zkusit malinko posunout a uvidíš. Tady máš nějaké počtení. https://www.cnews.cz/msi-afterburner-jak-na-snadne-pretaktovani-grafik/

Sice ta karta měla o nějakých 12% větší výkon, ale myslím, že to nestojí za to.

+1 presne tak, navic je to opravdu od kusu (cim novejsi karty, tim je to horsi, vic odflaklé a moc sériové). Navic u tovarne OC karet, které uz tak jsou tovarne pretoceny na stabilni hodnoty.
U nekterych modelu jde pomoci custom BIOS odemknout i VRAM z 4 na 8Gb, shadery (v pripade ze nejsou zaslepeny laserem) pres tweek tools rucne doupravit etc, ale presne jak pises je to od kusu a né vzdy je to prinosem, stujcem stability, s celkovym negativnim dopadem na délku zivotnosti grafické karty).