Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory k TV Samsung

Ahoj,

k TV Samsung UE49NU8002 je pripojen pres ARC HDMI receiver Yamaha RX-V475. HDMI control a ARC je na receiveru povoleno a zapnuto. K receiveru mam pres reprokabely pripojeny reproduktory KEF e305. Audio imput je nastaven defaultne na AV4. Tento mam na receiveru take zapnuty...Nicmene s tim AV nevim jak to funguje protoze AV4 je opticky vstup a ja to mam pripojeno kabely - viz zlute oznaceno na obrazku

Bohuzel nejsem schopen i za pomoci manualu pustit zvuk do reproduktoru a hraje mi to pouze z TV :-(

V nastaveni TV - vyber reproduktoru je bohuzel ani nevidim a zadne jine relevantni nastaveni tam neni. Muzete mi prosim poradit jak na to?

Cetl. Dokonce to tak mam i zapojene. Tj str 18 tv a receiver propojeno pres arc hdmi konektory hdmi kabelem. Str 19 v nastaveni receiveru je hdmi control = on, arc=on. Na tv je anynet+(hdmi-cec) zapnuto. V nastaveni zvuku na tv je vybrano “prijimac hdmi”.

Nemuze byt problem v tech reprokabelech? Odkaz na nej jsem zde take dal...

Ps muj prispevek v 14:04 se tykal te poznamky o ovladaci a ja tim myslel ze na ovladaci jsou pouze tyto moznosti a nikoli explicitne arc

hele zkousel jsem dva kabely:

1) Prvni:

https://www.datart.cz/Kabel-audio-video-AQ-Kabel-HDMI-na-HDMI-3m.html

po pripojeni TV automaticky nerozena receiver, musim to pripadat manualne. Kdyz si pustim PS4(zapojeno pres receiver) tak na televizi je pouze obraz, zvuk nefunguje ani TV repro, natoz z tech KEF

2) Druhy - viz foto, pac uz nevim co to je za znacku

tento mam doma aspon 4 roky, driv jsem ho pouzival a vse fungovalo. Byly k tomu receiveru pripojeny prehistoricke repro od hifi veze. Po pripojeni toho kabelu je receiver automaticky rozpoznan, na PS4 funguje obraz i zvuk (z TV)

u 1) je asi nejaky problem...ten asi zahodim, ale ten kabel 2) se mi zda funkcni.

Kazdopadne, muzete mi doporucit nejaky HDMI kabel?

UPDATE2:

v predchozim prispevku ohledne PS4 jsem trochu kecal. Obraz sel, ale z nejakeho duvodu nesel zvuk. Zkusil jsem vymenit HDMI kabel mezi TV a receiver a najednou z PS4 jde i zvuk.

Na TV se ve vyberu reproduktoru objevila i moznost HDMI, ale kdyz tu moznost zvolim tak je ticho :-( ja tomu opravdu nerozumim...

Tyto kabely pouzivam k pripojeni repro k receiveru:

https://www.softcom.cz/eshop/premiumcord-kabely-na-propojeni-reprosoustav-100-cu-med-2x2-5mm2-1m_d178290.html

Bohuzel z tech tvych postu je jasne ze nemas vubec poneti co delas a jak to zapojujes a kudy vlastne tecou obrazova/zvukova data.
Pri prepnuti na vstupu na AVR kde je zapojena PS4, prehrava z tohoto vstupu AVR zvuk a prez HDMI OUT posila obraz do TV. Na TV nechas zvoleny vstup do ktereho mas zapojen kabel HDMI OUT na AVR
ARC - neboli Audio Return Channel posila zvuk smerem opacnym tj. z TV (digitalniho tuneru, USB/DLNA media prehravace) do AVR - ten nasledne zvuk dekoduje a prehraje ve spravnych repro. V pripade zapojeni ARC neni potreba propojovat TV a AVR S/PDIF optickym/coax kabelem jako tomu bylo potreba drive pred uvedenim ARC (v HDMI 1.4)

Dekuji za konstatovani a velmi poucny prispevek, ktery mi ale vubec nepomuze. Pokud bych se chtel stat odbornikem stejne jako urcite ty tak bych urcite studoval do umoru technicke specifikace, ale k tomu ja nemam motivaci a mozna ani kapacitu. Ja postupuji podle navodu k danym zarizeni. Zatim mi nikdo nevyvratil ze to mam fyzicky zapojene spatne. Ta zminka o zvuku z PS4 byla pouze pro zdokumentovani ze u kabelu ktery je v1.4 je neco spatne. Pri pouziti druheho (opravdu nevim co to je za verzi) zvuk z PS4 jede.

Ale hlavni problem je proc nejede ten zvuk z KEF repro?

No, nepostupujes. Kdyz navolis SCENE (sekce 8 na DO) na TV, co se stane? Mel by jit zvuk z TV (tuneru nebo medialniho prehravace) do AVR

Jak je nastavena PS4? Kam posila zvuk? Nedojde ke zmene pri vymene kabelu, napr. smerovani do S/PDIF? Jinak HDMI ARC a prijem zvuku na HDMI vstupu jsou opravdu dve rozdilne veci. Precijen alespon zakladni znalost problematiky je potreba, jinak tezko radit.

Kdyz navolis SCENE (sekce 8 na DO) na TV, co se stane?

nestane se nic, ja uz na tom ovladaci zkusil snad vsechny tlacitka. Ticho jak v hrobe

Jak je nastavena PS4?

PS4 je pripojena do HDMI2 na receiveru. Ja uzivatelsky postupuju tak ze na TV zvolim zdroj receiver, na ovladaci receiveru zvolim HDMI2 a hle - vidim a slysim PS4. (u kabelu c.2 z meho vysse uvedeneho prispevku, nejsem si jisty ale mohl by to byt tento)

No, nepostupujes

v cem konkretne?

Ma cenu kupovat neco takoveho? Nebo staci toto?

Ve volbe SCENE a to konkretne TV, po jejim prepnuti ocekava zvuk v HDMI ARC, na TV jsi zkontoloval ze je zvuk spravne smerovan do HDMI ARC?

Pripojeni PS4 je takto OK, pouze to nesouvisi s HDMI ARC.

Pripojeni repro taktez neres, pokud jinak zvuk funguje, tak je OK a nema s timto problemem zadnou souvislost.

Ne, predrazene kabely nevyresi to ze postupujes spatne ;)

na TV jsi zkontoloval ze je zvuk spravne smerovan do HDMI ARC?

Nevim, co myslis spravne smerovan. Nevim jak to overim. Tam je pouze zakladni nastaveni kdy si muzu vybrat repro: repro TV, opticky, bluetooth repro a nebo HDMI - toto mam vybrane na televizi.

Nic vic tam nevymyslim, ani navod neni nejak podrobny. Pouze rika tref tu spravnou diru - tu jsem trefil a vyber si zvukovy vystup

Btw. Scene TV ma defaultne nastaveni imput AV4. Jasne da se to prenastavit, ale tam nikde neni explicitni moznost pro jakoukoliv scenu nastavit imput = ARC.

Mne prijde ze spravne by to ARC melo fungovat tak ze to proste strcim do konektoru, zapnu HDMI control a ARC a melo by to hrat. Aspon tak na me pusobi manualy. Z nejakeho duvodu to tak neni...

Ano takto to ma fungovat a treba me v kombinaci TV Philips + AVR Pionner funguje... nebo alespon fungovalo, TV vysilani jiz nesleduju, vse prehravam z medialniho centra ktere je zapojeno ve vstupu AVR (jako tvoje PS4)

Dle manualu je AV4 spravne, pokud je zvuk na v ARC, bere odtud, pokud ne tak z optickeho vstupu takto oznaceneho (viz. manual).

Ne, predrazene kabely nevyresi to ze postupujes spatne ;)

Můžeš mi doporučit kabel který není jak říkáš předražený a jistojiste splňuje zde požadované. Mel jsem za to ze se stačí řídit standardem HDMI, tj >=1.4 a budu v pohodě. Pokud koupim nějaký 2.0b pomůžu si? 2.0 přidává pouze podporu HRD, ne?