
Lenovo ThinkPad Edge E440 - Cvakánív oblasti konektorů baterky
Dobrý den, delší dobu jsem svůj notebook (Lenovo ThinkPad Edge E440) nepoužíval - kvůli prasklého LCD.
Včera jsem LCD vyměnil a připojil notebook na trafo, abych zjistil zda displej funguje. Počítač načetl do BIOSu a o pár sekund se bootoval Windows.
Jenže při bootování Windowsu najednou se vypnul a začalo v něm v oblasti okolo konektorů s baterkou cvakat.
Nenabíjí se, nezapne se - pouze při připojení na trafo cvaká.
Našel by se zde někdo zkušenější, kdo by mi mohl poradit, co za problém to bude?
Napadá mě - nafouknuté kondenzátory na desce, mrtvá deska, mrtvý segment napájení.
Děkuji
Řekl bych, že cvakat může jedině HD, což by nebylo neobvyklou závadou. K identifikaci vyndat a připojit k jinému PC, ev. přes redukci.
Děkuji za odpověď.
Deska "cvaká" i po odpojení všech komponent a připojení pouze na trafo. Takže HDD to určitě není..
Větrák se točí ? Není kouslý ?
Díky za odpověď. Notebook se vůbec nespustí, pouze po připojení na trafo (s baterkou i bez baterky) v něm začne cvakat v oblasti, kde se připojuje kabelem modul s konektorem pro trafo. Takže ventilátor ani žádná další komponenta to nebude, pouze základovka/CPU/trafo ..