Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna Grafiky u Hal 3000

Prosím můžete mi doporučit grafiku do této mé sestavy.
Měl jsem tam Saphire HD 6570 2Gb DDR3, ta odešla,...
a už se nevyrábí.

Chtěl bych aby se s tím dalo stříhat amatérské video.
PC je zhruba:
Dual Core E6800 3,33 GHz, Ram 8Gb, Win7 Ultimate.
Díky moc za rady.

Děkuji moc za odpověď měl bych představu o nějaké lepší kartě
ty v tom porovnání mi přijdou horší než ta původní i s ní mi střih videa nejel optimálně.
Ale moc tomu nerozumím je možné že k té sestavě je zbytečné dávat lepší kartu.
Budu rád za každou radu.

Tak ty prodejce nakopej do zadele zepředu - kecají hlouposti… DDR a GDDR je rozdíl - to první je na základní desce (RAM) a používá to operační systém (zjednodušeně řečeno), to druhé je paměť na grafické kartě a využívá ji grafický čip. RAM může být klidně i DDR2, a grafická karta může mít GDDR5 nebo i HBM(2), a počítač stejně bude fungovat…

Pánové děkuji moc už jsem o malinko moudřejší.
Souhlasím s tím že né všichni prodejci jsou odborníci a jestli jsem to tedy správně pochopil,
tak jsou to 2 odlišné věci a pokud se vtom prodejce neorientuje raději běžet nakoupit jinam.

Tak ještě jednou díky všem

Jj, Kachlík to popsal přesně.
Jestli se ti líbí ta gtx 1050, tak bych koupil tuhle https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-2gt-ocv1-2gb-gddr5/229104/produkt
A pokud máš nějakou tu korunu navíc, tak pro střih videa se ti bude hodit alespoň 4GB.
https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5/203109/produkt

Nevyžadují externí napájení, takže zdroj to v pohodě utáhne a můžeš si klidně zahrát i nějakou tu novější hru.