Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k wifi

Zdravím,předem děkuji za odpo,nechci otravovat,ale už si nevím rady a reklamace mi byla zamítnuta.Na zařízení Acer One 10,pokud ho vezmu někam sebou a přinesu zpět domu,již se nepřipojí,hlásí že nenalezeny žádné wifi sítě,pomůže jedině restart,ovladače jsem aktualizoval,wifi je zaplá,...ale vždy zabere jen restart.Děkuji za pomoc.(Když jsem přístroj odnesl na reklamaci,pouze přeinstalovali systém a poslali vzkaz,že reklamaci zamítaj.)

zkontrolovat, že ten acer kám má u wifi nastavený region cz.
respektive je to jedno, ten shit možná napevno rozeznává 11 wifi kanálů a ignoruje národní prostředí.

takže zkontrolovat i ve statusu routeru, na kterém kanálu aktuálně vysílá - 12 a 13 se raději vyhýbat.

další věc: zkontrolovat, jestli je v "po spuštění" nějaký program od aceru údajně kvůli wifi. takové svinstvo zakázat, protože ovladač k wifikartě už dávno běží a nic jiného není potřeba.

a pro jistotu pořádně nastavit router = umravnit wifi a vše dát napevno, žádnou automatiku:
- wireless security: wpa2 + aes
- wireless bandwidth: 20mhz

https://www.file.net/process/backgroundagent.exe.html - samozřejmě zbytečnost, co jiného.

pro kontrolu spouštěcích míst: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
pokud možno omezit programátorský odpad od aceru.

Nastavení mám jak píšeš

tomu úplně nevěřím, šířka pásma u wifi routerů bývá default volitelná. ale jsem zvyklý, že odpovídající lžou.

pokud ho vezmu někam sebou a přinesu zpět domu,již se nepřipojí

jestli za tím není nevhodné chování dhcp v routeru, viz výpis v příkazovém řádku:

ipconfig -all

zajímavá hodnota je: lease time / doba zápůjčky. právě kvůli putujícím zařízením je lepší, když je ten čas kratší, třeba 2h, ne týden.
nastavuje se na routeru, každá značka jinde, přibližně: lan -> dhcp