Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizace času

Ahoj,

vyměnil jsem na základní desce stolního PC baterii CR2032 za novou, ale i tak se nastavení BIOSu neukládá. Je nějaký problém v základní desce.
PC můžu normálně používat, akorát si vždy musím ve Windows 7 nastavit aktuální čas jinak nemůžu koukat na www stránky kvůli chybě certifikátu.

Šlo by to aktualizování času nějak zatomatizovat, abych to nemusel po každém spuštění PC dělat ručně? Třeba nějaký .bat soubor bych umístil do složky po spuštění. Věděl by někdo napsat ten .bat soubor? Děkuji.

Baterka (pecka) vedľa CMOS je vadná alebo nemá kontakt, lebo zaručene musí držať dátum. Resetuj Bios Jumperom vedľa CMOS, uvidíš, či sa vec napraví.

Windows sa pripája na "time" servery v základnom nastavení.

Skript v *.bat je možné spraviť, ale je to to posledné možné riešenie. (Návodov je plný net).
---------------------------
@echo off
net start W32Time
w32tm /resync
echo sync complete