Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - někdy špatně počítá, špatně dělá graf

Dobrý den,

již několik let používám MS 2007 a vždy bez problému. Nicméně to se teď změnilo. Jak? Naříklad jsem chtěl z cca 30 hodnot udělat průměr. Ten mu nevyšel. Chtěl jsem vypočítat směrodatnou odchylku a taky špatně.
Před chvilkou jsem chtěl udělat graf a také jej nezvládl. Resp. osy ,,x,, a ,,y,, byly nastaveny, ale zadaná hodnota pro případnou křivku se buď vůbec nenamalovala, nebo chybně.

Nevíte někdo co by s tím mohlo byt?

V počítačích se moc nevyznám a jediné co mě napadlo tak bylo odnistalovaní MS přes ovládací panely a opětovné nainstalování.... Problém, ale přetrvává...

Děkuji za reakci

to nieje vsak chyba excelu, nez principu na akom hw pc pracuje, teda v kodovani float number, zial cislo v decimalnej podobe ktore je konecne, moze byt v binarnej periodické, iracionálne, a/alebo nekonečné. Preto taky existujú ďaľšie dat. typy pre uloženie float number. Preto taky existuje IEEE 754, a preto sa taky v programovani pre vyssiu presnost nasobi 10 na ntú, pred spracuvaním, a následne delí po spracúvaní. No nikdy to nebude 100%, kym sa teda nevymysli nekonečná kapacita RAM čož nieje možné, alebo kým počítače nevymyslí že počítač bude používať iná sústava než binárna, na ukladanie dát.