Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vybrat notebook

Dobrý den.
Potřeboval bych si koupit nový notebook. Na Alze a CZC jsem bohužel žádný vyhovující mým požadavkům v dané cenové kategorii nenašel. Notebook by měl sloužit na kancelářskou práci a občasné hraní.

Potřeboval bych tedy drobnou pomoc. Ideální parametry notebooku:
- do 17000 Kč
- 15,6'' (a větší) IPS Full HD displej
- procesor i5, 7. nebo 8. generace, či stejně výkonné Ryzeny
- 8GB operační paměti (minimálně)
- grafická karta - nejlépe tedy 4 GB grafické paměti, ale nic v cenové kategorii jsem nenašel
- 256GB SSD, nebo kombinace HDD a SSD
- klávesnice s numerickým blokem
- co nejmenší hmotnost

Strašně moc děkuji.

tiež pozerám niečo podobné až na tu 4gb grafiku :D
ale taktiež ma napadá pre váš výber len
Lenovo IdeaPad 330s-15IKB
po prípade priplatiť na "herný"
Acer Nitro 5 no osobne by som acer nebral

alebo isť na TN monitor kde som našiel
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-330-15ikbr-platinum-grey-d5348367.htm?o=2

inak v tejto cene asi vaše požiadavky skoro nerealne

Inak ako som spomínal hladám niečo podobne
700€ strop
15,6'' full HD IPS
8GB RAM
IPS
numericka klávesnica
a hlavne nie plast
a grafika som pozeral niečo na úrovni NVIDIA GeForce MX130 2GB (MX150 by bolo lepšie no zase na grafike pokiaľ nehrám hry asi moc nezáleží)
čo som pozeral tak mám na výber buď Lenovo IdeaPad alebo ASUS VivoBook

Pôvodne som tu pár mesiacov mal tému kde som chcel vymeniť pokazenú grafiku v PC za 1050Ti v tedy za 150€, chcel som počkať že cena pôjde ešte dole no omyl. Nechcel som zakladať ďalšiu tému keďže s notebookom chcem počkať až na nový rok no pochybujem že sa ceny do v tedy zmenia alebo nastupia nové modely.