Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha OS + dat (Nové disky)

Pěkný večer, potřeboval bych menší radu ohledně zálohování. Pokusím se popsat situaci.

Na PC mám SSD (256 GB, obsazeno cca 35-40 GB), na kterém se nachází OS Windows 10 Pro.
Dále mám na PC dva pevné disky o velikosti 320 GB v RAID1, na kterých mám uloženy důležité věci, o které nechci přijít. RAID1 čas od času ještě pro jistotu zálohuji na externí disk.
V Acronis True Image 2015 mám nastavenou automatickou zálohu SSD disku s operačním systémem 2x týdně, právě na diskové pole RAID1.

Jelikož disky v RAID1 už mají naběháno poměrně dost (40k hodin +), řeším upgrade a zvažuji 2 varianty.
Varianta A: Zakoupit 2 nové pevné disky řady WD Red a nahradit stávající diskové pole.
Varianta B: Zakoupit 2x SSD (o velikosti 0,5 TB nebo 1 TB). Zde mám hlavně obavy ohledně zapisování zálohy 2x týdně.

Co byste mi v současné situaci doporučili? Máte někdo s něčím podobným zkušenosti?

ten řadič raid 1 je na běžné základní desce? budiž.
smart parametry disků asi sleduješ, když víš kolik to má naběháno.

máš systém + data na jednom oddílu? zálohuješ systém aby šel obnovit, nebo směs s uživatelskými daty, nebo přírůstkové zálohy pouze osobního nastavení a dat?

nový raid: nějak nevidím smysl v ssd na zálohy, dal bych spíš přednost velikosti.

Ano, RAID1 je na běžné základní desce.
SMART parametry jsou v pořádku, ale vzhledem ke stáří si myslím, že je vhodné provést výměnu.

Systém mám na jednom disku, kde mám také nějaká data. Ostatní data mám uložena na RAID1. Systém zálohuji kompletně tak, aby šel v případě poruchy obnovit. Provádím přírůstkovou zálohu s tím, že každou třetí zálohu se vytvoří záloha plná.

O kapacitu nového raidu mi nejde, 500GB bude zcela dostatečné, ale také se spíše přikláním k variantě klasických pevných disků. Předpokládám, že WD Red 2TB je vhodná varianta? nebo se vyplatí připlatit si za WD Gold?