Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje DualSim

Ahoj, když si koupím třeba Samsung Galaxy S9 DualSim, vložím do něj dvě SIM karty a z jednoho čísla budu volat, v jakém stavu se bude nacházet druhé číslo? Bude zvonit? Bude obsazené? Nedostupné? Zkoušel to někdo? Děkuji

Nebudu si volat z jedné SIM na druhou, jen se ptám, zda je to technicky možné.
Teď jsem zkoušel vytočit zákaznickou linku z OnePlus 6T ze SIM 1 a z jiného telefonu jsem zavolal na SIM 2, bylo nedostupné. Zkoušel jsem to i opačně, vytočit zákaznickou linku z OnePlus 6T ze SIM 2 a z jiného telefonu jsem zavolal na SIM 1, bylo opět nedostupné. Že by to měl OnePlus 6T jinak než Samsung S9+?

U žiadneho to nebude fungovať. Mal by si niečo vedieť o tých mobilných sieťach.
Ak sú obe SIM aktivované (majú svoje číslo, majú svojho operátora a pod), bude fungovať len jedna z nich (ktorá je AKTÍVNA - nie v stave stand-by = pripravená). Mobil má len JEDEN vysielač/prijímač, pravidelne vysiela na najbližšiu bunku svoje IMEI a kontroluje dostupnosť siete pre aktívnu SIM kartu. Takže SIM karta v stand-by nemôže kontrolovať dostupnosť siete.
Ak sa volá z jednej SIM - bunka dostáva i informáciu o tel. čísle, z ktorého sa volá a zároveň prijíma - druhá karta toto v tej dobe nemôže odosielať. Bol by z toho guláš.
Ak zvolíš SIM2 - stáva sa aktívnou a SIM1 prechádza do stavu pripravenosti (stand-by).
Z toho vyplýva jedno jeden telefón odosiela svoj IMEI, vysiela údaje jednej karty - nedokáže naraz vysielať údaje dvoch kariet. Ak by sa v stave SIM2 = stand-by mala prijať hovor - oznámi to nedostupné a po prepnutí na SIM2 ihneď vyskočí meškajúci hovor.